Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Niklas Frank: Bratře Normane!

Knihy osobnosti a fakta

Niklas Frank: Bratře Normane!

Hodnocení: 1x
  • 4

Niklas Frank, autor do češtiny přeložených knih Můj otec a Moje německá matka, napsal třetí knihu o své rodině, jejíž hlavní postavou je tentokrát jeho starší bratr Norman. Je to krutý dialog mezi bratry, pojatý jako německá lekce anatomie v pitevně – otřesná a nelítostná. Normanova beznadějná láska k otci Hansu ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Bratře Normane!
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Niklas Frank: Bratře Normane!

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 91 Kč

Niklas Frank, autor do češtiny přeložených knih Můj otec a Moje německá matka, napsal třetí knihu o své rodině, jejíž hlavní postavou je tentokrát jeho starší bratr Norman. Je to krutý dialog mezi bra ... a dál?

Produkt Niklas Frank: Bratře Normane!

Niklas Frank: Bratře Normane! - parametry

Název produktu: Niklas Frank: Bratře Normane!
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 91 Kč
Maximální cena: 94 Kč
Ušetríte až: 3 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Niklas Frank, autor do češtiny přeložených knih Můj otec a Moje německá matka, napsal třetí knihu o své rodině, jejíž hlavní postavou je tentokrát jeho starší bratr Norman. Je to krutý dialog mezi bratry, pojatý jako německá lekce anatomie v pitevně – otřesná a nelítostná. Normanova beznadějná láska k otci Hansu Frankovi, Hitlerově generálnímu guvernérovi v Polsku, který byl popraven v Norimberku, nenechává jeho bratra Niklase v klidu. Bojují spolu o opravdovost pocitů, o sílu vytěsňování z paměti a řeší otázku: jak přežiji to, že jsem dítětem „Řezníka Poláků“? Po autorových knihách o otci a matce se teď Niklasi Frankovi podařila temná dokumentární komorní hra o svém na alkoholu závislém oblíbeném bratrovi, o něm a o jeho vztahu k otci. Jeden ho přes stud a bolest obhajuje, ten druhý jím opovrhuje a nenávidí ho. Niklas proniká do hloubi Normanova citového života a vzpomínek, týrá ho rodinnými dopisy a dokumenty, které po celý život shromažďoval. Nekompromisně rozbíjí Normanovy rozporuplné pravdy

a zoufalé obhajoby obrazu jeho otce. Je to dosud ojedinělý pokus o zpracování tématu masových vražd Židů jako rodinného dědictví. Kniha je doplněna dobovými fotografiemi. Předmluvu napsal Petr Pithart. Bratře Normane! - Niklas Frank od authora Niklas Frank a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Knihou „Bratře Normane!“ uzavírá Niklas Frank trilogii o své rodině spoluodpovědné za nacistické zločiny. Po knize „Můj otec“ a „Moje německá matka“ vtahuje nyní autor čtenáře do celoživotního dialogu se svým nejstarším a oblíbeným bratrem.

A je to brutální rozhovor jako německá lekce pitvy: otřesný, nelítostný, jízlivý. Normanova beznadějná láska k otci Hansu Frankovi, Hitlerovu generálnímu guvernérovi v Polsku, který byl popraven v Norimberku, nenechává jeho bratra Niklase v klidu. Bojují mezi sebou o správnost pocitů, sílu potlačování nepříjemných vzpomínek a o odpověď na otázku: jak dokážu žít s faktem, že jsem dítětem „Řezníka Poláků“?

Jde o temnou komorní hru o nich a jejich vztahu k otci. Jeden ho přes zahanbení a bolest obhajuje, druhý jím pohrdá a nenávidí ho. Niklas vstupuje hluboko do Normanova duchovního života a týrá ho dopisy a dokumenty, které nashromáždil. Neúnavně rozbíjí Normanovy rozporuplné argumenty a obhajobu otce.

Bratři se při tom nešetří a místy překračují všechny myslitelné hranice intelektuálního dialogu. Niklas nám stále znovu předvádí grotesknost života. Čtenář se tak musí občas srdečně smát, aby vzápětí stěží zadržoval slzy. ("můj otec byl válečný zločinec, ale mám ho rád")


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.