Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Nicholas Humphrey: Prach duše aneb Kouzlo našeho vědomí

Knihy

Nicholas Humphrey: Prach duše aneb Kouzlo našeho vědomí

Hodnocení: 1x
  • 4

Prach duše – aneb Kouzlo našeho vědomí - Nicholas Humphrey. Tato ojedinělá populárněvědecká kniha se snaží hledat odpověď na zřejmě jednu z nejpodstatnějších lidských otázek: Co je to vědomí a jak vytváří a řeší problémy našeho života? Od této otázky se následně dostáváme k rozvíjení dalších myšlenek, např. jak vůbec ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Prach duše aneb Kouzlo ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Nicholas Humphrey: Prach duše aneb Kouzlo našeho vědomí koupíte i tady

Specifikace Nicholas Humphrey: Prach duše aneb Kouzlo našeho vědomí

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 217 Kč

Tato ojedinělá populárněvědecká kniha se snaží hledat odpověď na zřejmě jednu z nejpodstatnějších lidských otázek: Co je to vědomí a jak vytváří a řeší problémy našeho života? Od této otázky se násled ... a dál?

Produkt Nicholas Humphrey: Prach duše aneb Kouzlo našeho vědomí

Nicholas Humphrey: Prach duše aneb Kouzlo našeho vědomí - parametry

Název produktu: Nicholas Humphrey: Prach duše aneb Kouzlo našeho vědomí
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 217 Kč
Maximální cena: 331 Kč
Ušetríte až: 114 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Prach duše – aneb Kouzlo našeho vědomí - Nicholas Humphrey. Tato ojedinělá populárněvědecká kniha se snaží hledat odpověď na zřejmě jednu z nejpodstatnějších lidských otázek: Co je to vědomí a jak vytváří a řeší problémy našeho života? Od této otázky se následně dostáváme k rozvíjení dalších myšlenek, např. jak vůbec může nějaká entita tvořená výlučně fyzickou hmotou, tedy člověk, zakoušet vědomé pocity a proč došlo během evoluce k vytvoření vědomí. Autor Nicholas Humphrey, úspěšný britský psycholog, zde spojuje preciznost kognitivní vědy, evoluční biologie, psychologie a antropologie s myšlenkami filosofů, básníků, spisovatelů či náboženských myslitelů. Podle jeho názoru za fenomenální kvalitu vědomé zkušenosti, za oddělení a podporu individualismu či za vznik celého společenství vděčíme rozvinutým mozkovým obvodům. Předkládá radikální teorii, že vědomí není ničím jiným než magickým a záhadným představením, které inscenujeme uvnitř své hlavy, přičemž vlastní fenomenální zkušenosti pak projektujeme ven do světa věcí. Neboli my jsme tím kouzelníkem, který barví věci „kouzelným prachem“ svého vlastního vědomí. To může sloužit i jako důkaz, že život právě díky vědomí stojí za to, aby byl plně žit na několika rovinách. Prach duše – aneb Kouzlo našeho vědomí - Nicholas Humphrey od nakladatelství Dybbuk v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.