Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Nathanaél Vodňanský: Theatrum mundi minoris

Próza - beletrie

Nathanaél Vodňanský: Theatrum mundi minoris

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : Nathanaél Vodňanský, Kniha humanistického autora Nathanaéla Vodňanského z Uračova Theatrum mundi minoris. Široký plac neb Zrcadlo světa, to jest: Živý kontrfekt nesčíslných bíd všeho lidského pokolení v tomto světě rytiřujícího z roku 1605. Vodňanský (1563–1621) je znám nejen jako spisovatel a překladatel, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Nathanaél Vodňanský: Theatrum mundi minoris koupíte i tady

Specifikace Nathanaél Vodňanský: Theatrum mundi minoris

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 146 Kč

Symbolický popis světa jako divadla či zrcadla známe dobře z Komenského labyrintu. Tato představa je samozřejmě starší a sahá do pozdních dob. Velmi oblíbenou se stala v období rozvinutého humanismu. Je snahou obsáhnout lidskou představou rámec světa, uchopit jeho mechanismy a morálně prověřit jeho aktéry. Takovým byl i spis francouzského humanisty Pierra Boaistuaua, který se stal předlohou převodu českého učence Nathaneála Vodňanského z Uračova, který jej opatřil českou aktualizací a vydal na počátku 17. » ... a dál?

Produkt Nathanaél Vodňanský: Theatrum mundi minoris

Nathanaél Vodňanský: Theatrum mundi minoris - parametry

Název produktu: Nathanaél Vodňanský: Theatrum mundi minoris
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 146 Kč
Maximální cena: 252 Kč
Ušetríte až: 106 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : Nathanaél Vodňanský, Kniha humanistického autora Nathanaéla Vodňanského z Uračova Theatrum mundi minoris. Široký plac neb Zrcadlo světa, to jest: Živý kontrfekt nesčíslných bíd všeho lidského pokolení v tomto světě rytiřujícího z roku 1605. Vodňanský (1563–1621) je znám nejen jako spisovatel a překladatel, ale také jako jeden z čelných představitelů strany evangelické, který byl roku 1621 popraven na Staroměstském náměstí v Praze. Vodňanského Theatrum mundi minoris je volnou adaptací moralistního spisu francouzského humanisty Pierra Boaistuaua († 1566) z roku 1558, díla ve své době velmi oblíbeného. V rozsáhlém úvodu pojímá Vodňanský – pod vlivem dramatického vývoje v Čechách na počátku 17. století i v souvislosti s dobovými představami o světě jako velkém divadle – lidský život jako tragédii, kde každé dějství je článkem řetězu neštěstí uzavřeného až smrtí. Příznačné je, že Vodňanský si z originálu vybral pouze část, která se zabývá lidskou nedostatečností, a díl druhý věnovaný lidské velikosti úmyslně pominul. Dílo tak významově posunul k tvorbě reprezentující „odvrácenou stranu renesance“ a její pesimismus, vlastní pozdnímu evropskému humanismu. Theatrum mundi minoris bývá českou literární historií vnímáno jako jeden z možných inspiračních zdrojů Komenského Labyrintu. K vydání připravili a ediční poznámkou opatřili Hana Bočková (česká část, vysvětlivky, slovníček) a Jiří Matl (latinská část). Druh sortimentu : Kniha, Theatrum mundi minoris, Jazyk : Čeština, Počet stran : 295 Theatrum mundi minoris - Nathanaél Vodňanský z Uračova. Symbolický popis světa jako divadla či zrcadla známe dobře z Komenského labyrintu. Tato představa je samozřejmě starší a sahá do pozdních dob. Velmi oblíbenou se stala v období rozvinutého humanismu. Je snahou obsáhnout lidskou představou rámec světa, uchopit jeho mechanismy a morálně prověřit jeho aktéry. Takovým byl i spis francouzského humanisty Pierra Boaistuaua, který se stal předlohou převodu českého učence Nathaneála Vodňanského z Uračova, který jej opatřil českou aktualizací a vydal na počátku 17. století. Theatrum mundi minoris - Nathanaél Vodňanský z Uračova od nakladatelství Atlantis v kategorii Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor: Nathanaél VodňanskýNakladatelství: ATLANTISVazba: Pevná bez přebalu matnáPočet stránek: 295Rozměry (výška x šířka x tloušťka): 127x127x29 mmISBN: 80-7108-228-7 Podtitul: Thesaurus AbsconditusAutor: Nathanaél VodňanskýVazba: Pevná bez přebalu matnáISBN: 80-7108-228-7Počet stran: 295Rozměry: 0,0 x 0,0 x 0,0


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.