Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Nakladatelství Praha Dech života - Daniel Dedera

Knihy

Nakladatelství Praha Dech života - Daniel Dedera

Hodnocení: 1x
  • 4

Dnešní doba je významná tím, jak se lidstvo stále více blíží osudové křižovatce dějin. V minulosti již mnohokráte procházelo momenty zvratů, avšak současné období je významné právě svou neopakovatelností. Zdá se, jakoby se již nemohlo tohoto momentu dočkat a v hypnotickém stavu neustále zrychluje tempo, jímž k němu ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Dech života
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Nakladatelství Praha Dech života - Daniel Dedera koupíte i tady

Specifikace Nakladatelství Praha Dech života - Daniel Dedera

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 195 Kč

Máte-li zájem a odvahu nahlédnout do zatím snad jen tušeného rozměru existence jako takové, pak vám bude jistě zasvěceným a přátelským průvodcem. Zcela jedinečným způsobem jsou zde porovnány a osvětle ... a dál?

Produkt Nakladatelství Praha Dech života - Daniel Dedera

Nakladatelství Praha Dech života - Daniel Dedera - parametry

Název produktu: Nakladatelství Praha Dech života - Daniel Dedera
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 195 Kč
Maximální cena: 284 Kč
Ušetríte až: 89 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dnešní doba je významná tím, jak se lidstvo stále více blíží osudové křižovatce dějin. V minulosti již mnohokráte procházelo momenty zvratů, avšak současné období je významné právě svou neopakovatelností. Zdá se, jakoby se již nemohlo tohoto momentu dočkat a v hypnotickém stavu neustále zrychluje tempo, jímž k němu směřuje. Je to i přesto, že mnozí z nás intuitivně tuší, že takový bod zvratu nepřinese nic dobrého. Pomalu a neznatelně napomáháme tomuto zrychlujícímu se tempu a nemáme ani moc na vybranou. Síla setrvačnosti, započatá v dávné minulosti, nás k němu žene mocí, z níž se málokdo dokáže nejen vymanit, ale zpravidla si ji i plně uvědomit. Tato vyšší nutnost vymezuje náš život v toku prostředí, do něhož jsme se zrodili, které tvarovalo naše předky a nyní formuje i nás samé. Jsme součástí procesu omezujícího naši svobodnou volbu a zpětně k němu přispíváme. Kniha Dech života je založena na tématicky širokém okruhu vědění. Pozoruhodná je pohledem na vnímání lidí od dob dávné minulosti až po smýšlení dnešního člověka. Autor přitom vychází z osobních poznatků a zkušeností, které prožil na cestách po celém světě. Během této doby se seznámil s životem a myšlením posledních svědků pravěku i mentalitou rozmanitých lidských ras a kultur. Své poznatky konfrontuje se smýšlením moderního člověka existujícího jako součást industriální, vysoce organizované a komplexní společnosti. Takto podaný pohled se svou obsáhlostí nutně dotýká pouze stěžejních aspektů lidské existence, tím ovšem ponechává čtenáři prostor pro vlastní úvahy a umožňuje mu, aby se stal součástí nastíněného myšlenkového procesu. Nosnou ideou je zde skutečnost, že lidé v minulosti vždy vnímali existenci jakési vyšší síly určující osudy člověka jako jednotlivce i lidstva jako celku. Její působení pouze vyjadřovali způsoby, které pro ně byly srozumitelné. Přítomnost této síly se snažily postihnout spirituální představy, praktiky i všechna náboženství minulosti. Před nedávnem však byla tato síla připravena o svůj duchovní náboj a dostalo se jí zjednodušení v tom, co jsme nazvali vědeckým pohledem na svět. Nové hodnocení vytlačilo náboženství z jejich pozic, tuto sílu připravilo o její spirituální rozměr a zredukovalo ji na pouhé působení fyzikálních zákonů a řeč čísel. Dnes již člověk vnímá okolní prostředí jinak, než jak jej chápali lidé do nedávné minulosti. Ke světu v jeho rozmanitosti nepřistupuje bezprostřední zkušeností. Aby mu byl proto srozumitelný, musí se nutně opřít o rozumové vysvětlení vycházející z pojmů a termínů, jež si k jeho popisu definoval. Chce-li tudíž moderní člověk světu kolem sebe porozumět, je nezbytné, aby své smýšlení založit kromě intuitivního vhledu také na vědeckém, racionálním základě. Přitom si ale musí zároveň uvědomit i omezení tohoto hodnocení a rozpoznat podstatu zjednodušení, jež si lidé stvořili k tomu, aby světu porozuměli, předvídali jeho chování a dokázali jím manipulovat. Máte-li zájem a odvahu nahlédnout do zatím snad jen tušeného rozměru existence


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.