Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Naďa Horáková: Jeptiška pro markraběte

Próza - beletrie

Naďa Horáková: Jeptiška pro markraběte

Hodnocení: 1x
  • 4

Čtvrtý historický román Nadi Horákové z cyklu Mocní a ubozí Markrabství moravského s názvem Jeptiška pro markraběte se opět odehrává v Brně za vlády markraběte Jana Jindřicha, bratra krále Karla IV. Janu Jindřichovi zemřela jeho druhá žena, Markéta Opavská, a on se rozhodne, že temtokrát poslechne hlas svého srdce a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83649

Jaké má kniha
Jeptiška pro markraběte
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Naďa Horáková: Jeptiška pro markraběte

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 223 Kč

Publikace: Jeptiška pro markraběte - Naďa Horáková. Po smrti markraběnky Markéty Opavské hledá moravský markrabě Jan Jindřich novou ženu, již třetí. Přestože bylo jeho druhé manželství, domluvené králem Karlem IV., šťastné, rozhodne se tentokrát vyslyšet hlas svého srdce a zvolí si za ženu Alžbětu Těšínskou. Má to však jeden háček, krásná dívka už v mládí vstoupila do kláštera a složila věčný slib čistoty. Dokáže jejich láska překonat problémy, které musí zákonitě nastat? To však není jediný skandál, který Brnem » ... a dál?

Produkt Naďa Horáková: Jeptiška pro markraběte

Naďa Horáková: Jeptiška pro markraběte - parametry

Název produktu: Naďa Horáková: Jeptiška pro markraběte
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 223 Kč
Maximální cena: 223 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Čtvrtý historický román Nadi Horákové z cyklu Mocní a ubozí Markrabství moravského s názvem Jeptiška pro markraběte se opět odehrává v Brně za vlády markraběte Jana Jindřicha, bratra krále Karla IV. Janu Jindřichovi zemřela jeho druhá žena, Markéta Opavská, a on se rozhodne, že temtokrát poslechne hlas svého srdce a ožení se s Alžbětou Těšínskou. Ale v královské rodině nic není tak jednoduché, obzvláště pro bratra Karla IV. Král Karel IV. vždy využíval všechny členy své rodiny na poli politickém, a tak se vyvolená Jana Jindřicha vůbec nehodí do jeho mocenských plánů. Nepřinesla by do rodiny žádnou výhodu, ani spojenectví s jejím rodem není potřeba utužovat. A ještě ke všemu Alžběta Těšínská vstoupila již v mládí do kláštera, takže další problém by nastal s církví. Bude Jan Jindřich dost silný, aby překonal tak závážné překážky? Skandál hýbe nejen královskou rodinou, i mezi obyvateli Brna to vře. Kdo je krásná a bohatá vdova Serafína, která se do Brna přestěhovala z Itálie? Hlásí se o dědictví po svém manželovi, šíří kolem sebe tajemno a zároveň se jí v patách množí mrtvoly. Rychtář Jakub má plno práce se svým úřadem a ještě musí řešit záhadná úmrtí - nebo vraždy? Publikace: Jeptiška pro markraběte - Naďa Horáková. Po smrti markraběnky Markéty Opavské hledá moravský markrabě Jan

Jindřich novou ženu, již třetí. Přestože bylo jeho druhé

manželství, domluvené králem Karlem IV., šťastné, rozhodne se

tentokrát vyslyšet hlas svého srdce a zvolí si za ženu Alžbětu

Těšínskou. Má to však jeden háček, krásná dívka už v mládí

vstoupila do kláštera a složila věčný slib čistoty. Dokáže jejich

láska překonat problémy, které musí zákonitě nastat? To však není

jediný skandál, který Brnem hýbe. Do Brna se přistěhuje bohatá

vdova Serafína, chce se ujmout dědictví po svém manželovi a neváhá

se o ně soudit. Její mi­nulost je záhadná stejně jako soužití s

jejím italským ochráncem Lukou. Publikace: Jeptiška pro markraběte - Naďa Horáková. Jeptiška pro markraběte - Naďa Horáková. Po smrti markraběnky Markéty Opavské hledá moravský markrabě Jan Jindřich již třetí manželku. Zvolí si Alžbětu Těšínskou, jenže ta vstoupila v mládí do kláštera a ani císař Karel IV. tomuto sňatku nepřeje. V životě Jana Jindřicha se navíc objevují stíny z doby, kdy byl ženatý s Markétou Tyrolskou, a také jeho vznešená milenka Diemuth z Lichtenštejna má svůj vlastní plán, jak k sobě markraběte připoutat. Události v Brně též nevěstí nic dobrého, neboť brněnský rychtář Jakub z Rohru řeší loupežnou vraždu dvou kupců a případ ženy obviněné z čarodějnictví… Jeptiška pro markraběte - Naďa Horáková od nakladatelství v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.