Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Naďa Horáková: Brněnské Židovky

Próza - beletrie

Naďa Horáková: Brněnské Židovky

Hodnocení: 1x
  • 4

Mocní a ubozí mrakrabství morasvkého. Nový moravský markrabě Jan Jindřich bojuje o záchranu svého klatbou postiženého manželství s Markétou Opavskou a sžívá se s Brnem, jehož součástí je i Židovská čtvrť… Tamější rabín Izák, který vychovává kromě vlastních dětí i schovanku Hester, spolupracuje s „židovským“ rychtářem ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Brněnské Židovky
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Naďa Horáková: Brněnské Židovky koupíte i tady

Specifikace Naďa Horáková: Brněnské Židovky

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 189 Kč

Moravský markrabě Jan Jindřich zachraňuje své klatbou stižené manželství s Markétou Opavskou a sžívá se s Brnem, jehož součástí je i Židovská čtvrť. Rabín Jakob, který kromě svých dětí vychovává i sch ... a dál?

Produkt Naďa Horáková: Brněnské Židovky

Naďa Horáková: Brněnské Židovky - parametry

Název produktu: Naďa Horáková: Brněnské Židovky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 189 Kč
Maximální cena: 289 Kč
Ušetríte až: 100 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Mocní a ubozí mrakrabství morasvkého. Nový moravský markrabě Jan Jindřich bojuje o záchranu svého klatbou postiženého manželství s Markétou Opavskou a sžívá se s Brnem, jehož součástí je i Židovská čtvrť… Tamější rabín Izák, který vychovává kromě vlastních dětí i schovanku Hester, spolupracuje s „židovským“ rychtářem z řad brněnských patricijů a společně řeší zločiny, jichž se dopustili Židé na křesťanech a křesťané na Židech… Žid Mordechaj a jeho dcera Noba přežili dva pogromy, ve Špýru a ve Vratislavi, a hledají útočiště v Brně, kde zatím žili Židé a měšťané ve vzájemné toleranci. Nová církevní nařízení pražského arcibiskupa však štvou křesťany proti Židům jako původcům všeho zla. Podaří se markraběti udržet v Brně nadále pořádek, nebo kněží vyprovokují neklidné, morem zkroušené Brňany k pogromu? Blíží se kritický den, Velký pátek roku 1350, který prověří sílu letitých vzájemných vztahů. Publikace: Brněnské Židovky - Naďa Horáková. Moravský markrabě Jan Jindřich zachraňuje své klatbou stižené

manželství s Markétou Opavskou a sžívá se s Brnem, jehož součástí

je i Židovská čtvrť. Publikace: Brněnské Židovky - Naďa Horáková.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.