Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen N. Gregory Mankiw: Zásady ekonomie

Učebnice/Odborná literatura

N. Gregory Mankiw: Zásady ekonomie

Hodnocení: 1x
  • 4

Uznávaná učebnice ekonomie obsahuje všechna témata nezbytná pro kompletní kurz ekonomie. Výklad zahrnuje jak vysvětlení výchozích pojmů a metodologie, tak otázky mikro- i makroekonomie, fungování finanční soustavy, úlohu státu v ekonomice. Kniha je určena studentům všech vysokých ekonomických škol. Svým praktickým ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Zásady ekonomie
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? N. Gregory Mankiw: Zásady ekonomie koupíte i tady

Čerstvá hodnocení N. Gregory Mankiw: Zásady ekonomie

  • 5

Alex K., 25. listopadu 2015

Jedna z ekonomických biblí - bez tohoto díla bych asi mikro a makro nedala :D


Specifikace N. Gregory Mankiw: Zásady ekonomie

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 875 Kč

Učebnice ekonomie zahrnující všechna témata potřebná pro kompletní kurz ekonomie. Obsahuje vysvětlení pojmů, metodologii, otázky mikroekonomie a makroekonomie, fungování finanční soustavy, úlohu státu ... a dál?

Produkt N. Gregory Mankiw: Zásady ekonomie

N. Gregory Mankiw: Zásady ekonomie - parametry

Název produktu: N. Gregory Mankiw: Zásady ekonomie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 875 Kč
Maximální cena: 1 059 Kč
Ušetríte až: 184 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Uznávaná učebnice ekonomie obsahuje všechna témata nezbytná pro kompletní kurz ekonomie. Výklad zahrnuje jak vysvětlení výchozích pojmů a metodologie, tak otázky mikro- i makroekonomie, fungování finanční soustavy, úlohu státu v ekonomice. Kniha je určena studentům všech vysokých ekonomických škol. Svým praktickým pohledem na ekonomickou realitu je také odpovědí na mnohé otázky vyššího i středního managementu.Jako východisko pro celý výklad si autor zvolil zformulování deseti základních principů ekonomie, se kterými v textu dále pracuje a ke kterým se neustále vrací. Deset principů ekonomie definuje takto:Jak se lidé rozhodují1. Lidé volí mezi alternativami.2. Cena věci se rovná tomu, čeho se vzdáte pro její získání.3. Racionální lidé myslí v mezních veličinách.4. Lidé reagjí na pobídky.Jak probíhají interakce mezi lidmi5. Obchodováním si mohou polepšit obě strany.6. Trhy jsou obvykle dobrým způsobem organizace ekonomické aktivity.7. Vlády mohou někdy zlepšit výsledky fungování trhu.Jak funguje ekonomika jako celek8. Životní úroveň země závisí na její schopnosti vyrábět statky a služby.9. Tiskne-li vláda příliš mnoho peněz, ceny stoupají.10. Společnost je vystavena krátkodobé volbě mezi inflací a nezaměstnaností.V celém takto strukturovaném textu je možno vysledovat dva velice chvályhodné záměry autora. Tím prvním je snaha o jednoduchost výkladu (oproti srovnatelným učebnicím zde není téměř použito matematické symboliky), o čtivost a srozumitelnost, tím druhým je úsilí o pochopení skutečnosti, že na celou řadu problémů existuje celá řada názorů, že student (čtenář) má látku nejen pochopit, ale také "uchopit" - vytvořit si vlastní názor a umět nalézt argumenty k jeho obhájení. Je to učebnice srozumitelná, moderní a inspirující. Uvádí-li Pavel Mertlík v předmluvě k českému vydání, že jde o učebnici nové generace, pak lze než souhlasit. V každém případě jde o snahu vykročit z určité bezradnosti, která se projevovala u autorů učebnic ekonomie v posledních desetiletích a která byla spojena spíše se snahou o "jiné pohledy", o "jinou strukturu" či vedla ke stále větší preciznosti a tím i složitosti. Knihu přeložil prof. Ing. Milan Sojka, CSc. a kolektiv. Z obsahu: 1. část - Úvod2. Část - Nabídka a poptávkaI: jak fungují trhy3. Část - nabídka a poptávka II: trhy a blahobyt4. Část - Ekonomie veřejného sektoru5. Část - Chování firem a struktura odvětví6. Část - Ekonomie trhů práce7. Část - Téma pro pokročilé8. Část - Makroekonomické údaje9. Část - Reálná ekonomika v dlouhém období10. Část: - Peníze a ceny v dlouhém období11. Část - Makroekonomie otevřené ekonomiky12. Část: Krátkodobé výkyvy v ekonomice13. Část: Závěrečné úvahy Dotisk učebnice ekonomie. V této učebnici nalezneme vše nezbytné co je potřeba v okmpletním kurzu ekonomie. Díky rozsáhlemu výkladu získáme informace např. z: výchozích pojmů, metodologie, makro i mikroekonomie, státu a jeho úloze v ekonomice, fungování finanční soustavy apod. Vše potřebné v knize naleznou jak studenti vysokých škol


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.