Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Musical Kinetics

Knihy naučná literatura

Musical Kinetics

Hodnocení: 1x
  • 4

Musical Kinetics - Tomáš Kuhn, Vlastislav Matoušek, Vladimír Tichý . Musical Kinetics je reprezentativním dokumentem toho, jak se v českém prostředí v minulých desetiletích přistupovalo k pojetí a výzkumu hudebního času. Východiskem teoretického uchopení kinetických jevů je princip hierarchie tak, jak jej formuloval ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89176
skladem

Jaké má kniha
Musical Kinetics
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Musical Kinetics koupíte i tady

Specifikace Musical Kinetics

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 287 Kč

Musical Kinetics je reprezentativním dokumentem toho, jak se v českém prostředí v minulých desetiletích přistupovalo k pojetí a výzkumu hudebního času. ... a dál?

Produkt Musical Kinetics

Musical Kinetics - parametry

Název produktu: Musical Kinetics
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 287 Kč
Maximální cena: 399 Kč
Ušetríte až: 112 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Musical Kinetics - Tomáš Kuhn, Vlastislav Matoušek, Vladimír Tichý . Musical Kinetics je reprezentativním dokumentem toho, jak se v českém prostředí v minulých desetiletích přistupovalo k pojetí a výzkumu hudebního času. Východiskem teoretického uchopení kinetických jevů je princip hierarchie tak, jak jej formuloval koncem šedesátých let Karel Risinger. Na tomto abstraktním základě staví svou systematiku hudebního rytmu, metra a tempa Vladimír Tichý. Jeho obecná systematika je pak rozpracována ve dvou navazujících studiích. Tomáš Kuhn aplikuje Tichého přístup na oblast jazzové hudby a Vlastislav Matoušek na etnickou hudbu. Jejich práce dokazují obecnou platnost hierarchického principu i v jiné než novodobé evropské hudbě. Součástí knihy je věcný rejstřík společný všem třem studím, ze kterého vyplývají další zajímavé souvislosti. Jde o první z plánované řady publikací v angličtině, které by měly splatit dluh české hudební teorii, v zahraničí zatím málo známé. Musical Kinetics is a representative document of the approach of Czech music-theorists to the concept and exploration of musical time at the turn of the millennium. The theoretical starting point for grasping the kinetic phenomena is the principle of hierarchy as formulated by Karel Risinger in the late sixties of the past century. On this abstract base, Vladimír Tichý builds his systematics of musical rhythm, meter and tempo. Tomáš Kuhn applies Tichý´s ideas to jazz and Vlastislav Matoušek to ethnic music. Their works prove general validity of the hierarchical principle also in other than European art music. The book includes a subject index common for all the three studies providing thus more interesting connections. The publication is the first of a series in English which should pay the debt to the Czech musical theory, not much known abroad up to now. Musical Kinetics - Tomáš Kuhn, Vlastislav Matoušek, Vladimír Tichý od nakladatelství v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.