Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Monika Zgustová: Tichá žena

Knihy

Monika Zgustová: Tichá žena

Hodnocení: 1x
  • 4

TvĹŻrÄŤĂ­ profil Moniky ZgustovĂ© je pozoruhodnĂ˝, a takĂ© nevšednĂ­: lĂ©ta pĹ™ekládánĂ­ ÄŤeskĂ˝ch knih do španÄ›lštiny a katalánštiny, a teprve aĹľ v poslednĂ­ch dobÄ› zakotvenĂ­ v ÄŤeskĂ© prĂłze jako jejĂ­ vĂ˝raznĂ˝ tvĹŻrce. Po novelách Grave cantabile a Peppermint frappĂ© je Tichá Ĺľena autorÄŤinou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89176
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Monika Zgustová: Tichá žena

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 159 Kč

Tichá žena je autorčin první velký román v tom nejlepším slova smyslu, v soudobé literatuře až nezvykle široce rozkročený, v němž sledujeme dramatické osudy aristokratické hrdinky téměř celým uplynulým stoletím. ... a dál?

Produkt Monika Zgustová: Tichá žena

Monika Zgustová: Tichá žena - parametry

Název produktu: Monika Zgustová: Tichá žena
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 159 Kč
Maximální cena: 159 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

TvĹŻrÄŤĂ­ profil Moniky ZgustovĂ© je pozoruhodnĂ˝, a takĂ© nevšednĂ­: lĂ©ta pĹ™ekládánĂ­ ÄŤeskĂ˝ch knih do španÄ›lštiny a katalánštiny, a teprve aĹľ v poslednĂ­ch dobÄ› zakotvenĂ­ v ÄŤeskĂ© prĂłze jako jejĂ­ vĂ˝raznĂ˝ tvĹŻrce. Po novelách Grave cantabile a Peppermint frappĂ© je Tichá Ĺľena autorÄŤinou tĹ™etĂ­ prozaickou pracĂ­, pokud bychom nepoÄŤĂ­tali hrabalovskou, beletristicky pojatou monografii V rajskĂ© zahradÄ› trpkĂ˝ch plodĹŻ, jeĹľ byla s ĂşspÄ›chem pĹ™eloĹľena do Ĺ™ady svÄ›tovĂ˝ch jazykĹŻ. Tichá Ĺľena je autorÄŤin prvnĂ­ velkĂ˝ román v tom nejlepším slova smyslu, v soudobĂ© literatuĹ™e aĹľ nezvykle široce rozkroÄŤenĂ˝, v nÄ›mĹľ sledujeme dramatickĂ© osudy aristokratickĂ© hrdinky tĂ©měř celĂ˝m uplynulĂ˝m stoletĂ­m. Nejenom rozpÄ›tĂ­ v historickĂ©m ÄŤase, plnĂ©m nadÄ›jĂ­ i lidskĂ˝ch tragediĂ­, ale takĂ© rozpÄ›tĂ­ v prostoru svÄ›ta je urÄŤujĂ­cĂ­ pro toto dĂ­lo. TĂ­ĹľivĂ© tĂ©ma emigrace nás uvádĂ­ do jeho tĂ©měř nejkrajnÄ›jších částĂ­: od SibiĹ™e po NovĂ˝ svÄ›t. SibiĹ™, otcovo vyhnanstvĂ­ v lágru, Amerika, mĂ­sto, kde se jeho syn snaží zaloĹľit novĂ˝ nebo jinĂ˝ Ĺľivot. Hrdinka románu prožívá šťastná lĂ©ta jenom ve svĂ©m mládĂ­. JejĂ­ setkánĂ­ s ruskĂ˝m malĂ­Ĺ™em, kterĂ˝ z obÄŤanskĂ© války uprchl do ÄŚeskoslovenska, je pak aĹľ symbolickĂ©. Od tĂ© chvĂ­le se vedle emigranta jako by tichá Ĺľena stala takĂ© vyhnancem. NavĂ­c ztrácĂ­ nejen muĹľe, ale i syna - rodina je roztrĹľena, kaĹľdĂ˝ Ĺľije jinde a jinak. ExistenciálnĂ­ rozmÄ›r románu nás stavĂ­ pĹ™ed otázku po smyslu a směřovánĂ­ Ĺľivota, která nás mĹŻĹľe dostihnout bez ohledu na vÄ›k; znĂ­ tĂ­snivÄ› ve dvaceti jako v sedmdesáti. V sedmdesáti totiĹľ Ĺľivot vÄ›tšinou konÄŤĂ­. Nebo zaÄŤĂ­ná novĂ˝. Tvůrčí profil Moniky Zgustové je pozoruhodný, a také nevšední: léta překládání českých knih do španělštiny a katalánštiny, a teprve až v posledních době zakotvení v české próze jako její výrazný tvůrce. Po novelách Grave cantabile a Peppermint frappé je Tichá žena autorčinou třetí prozaickou prací, pokud bychom nepočítali hrabalovskou, beletristicky pojatou monografii V rajské zahradě trpkých plodů, jež byla s úspěchem přeložena do řady světových jazyků. Tichá žena je autorčin první velký román v tom nejlepším slova smyslu, v soudobé literatuře až nezvykle široce rozkročený, v němž sledujeme dramatické osudy aristokratické hrdinky téměř celým uplynulým stoletím. Nejenom rozpětí v historickém čase, plném nadějí i lidských tragedií, ale také rozpětí v prostoru světa je určující pro toto dílo. Tíživé téma emigrace nás uvádí do jeho téměř nejkrajnějších částí: od Sibiře po Nový svět. Sibiř, otcovo vyhnanství v lágru, Amerika, místo, kde se jeho syn snaží založit nový nebo jiný život. Hrdinka románu prožívá šťastná léta jenom ve svém mládí. Její setkání s ruským malířem, který z občanské války uprchl do Československa, je pak až symbolické. Od té chvíle se vedle emigranta jako by tichá žena stala také vyhnancem. Navíc ztrácí nejen muže, ale i syna - ro


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.