Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Molekulární hematologie

Učebnice/Odborná literatura

Molekulární hematologie

Hodnocení: 1x
  • 4

ANOTACE: Hematologie patří k oborům, u nichž můžeme pozorovat těsné propojení klinické praxe a laboratorní analýzy. V posledních letech narůstá význam molekulárních aspektů hematologických chorob, nejen z hlediska výzkumu, ale zejména z hlediska čistě klinických aplikací. Bez pochopení těchto principů se v podstatě ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Molekulární hematologie
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Molekulární hematologie koupíte i tady

Specifikace Molekulární hematologie

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 781 Kč

Hematologie patří k oborům, u nichž můžeme pozorovat těsné propojení klinické praxe a laboratorní analýzy. V posledních letech narůstá význam molekulárních aspektů hematologických chorob, nejen z hl ... a dál?

Produkt Molekulární hematologie

Molekulární hematologie - parametry

Název produktu: Molekulární hematologie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 781 Kč
Maximální cena: 1 200 Kč
Ušetríte až: 419 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

ANOTACE: Hematologie patří k oborům, u nichž můžeme pozorovat těsné propojení klinické praxe a laboratorní analýzy. V posledních letech narůstá význam molekulárních aspektů hematologických chorob, nejen z hlediska výzkumu, ale zejména z hlediska čistě klinických aplikací. Bez pochopení těchto principů se v podstatě nelze v současné hematologii orientovat. Tato skutečnost se stala inspirací pro kolektiv předních českých odborníků, kteří připravili první domácí monografii na téma molekulární hematologie, přinášející základní souhrn poznatků. Monografie obsahuje čtyři hlavní části: obecné základy molekulární biologie buňky, vybrané nové molekulárně biologické metody, s jejichž výsledky se odborná veřejnost nejčastěji setkává v denní praxi, molekulární patogeneze nejčastějších hematologických malignit a molekulární patogeneze závažných hematologických nemaligních chorob.   OBSAH: Seznam autorů Předmluva 1. Základy molekulární biologie buňky 1.1. Struktura a funkce eukaryotické buňky 1.2. Genetická informace buňky 1.3. Procesy replikace, transkripce a translace, regulace genové exprese 1.4. Změny genetické informace - mutace a opravy DNA 1.5. Buněčný cyklus a jeho regulace, buněčná signalizace, apoptóza 1.6. Buněčná diferenciace a kmenové buňky 1.7. Hematopoeza, imunitní systém, přestavby imunoglobulinů 1.8. HLA systém a jeho význam v hematologii 1.9. Molekulární podstata angiogeneze 1.10. Molekulární podstata kancerogeneze 1.11. Genová terapie u hematologických onemocnění (historie a budoucnost) 2. Molekulárně biologické vyšetřovací metody v hematologii 2.1. Příprava biologického materiálu: izolace DNA, RNA a proteinů 2.2. Cytogenetické metody 2.3. Průtoková cytometrie - úloha imunofenotypizace v hematologii a navazujících oborech medicíny 2.4. Detekce vitality a poškození buněk 2.5. Diagnostické metody využívající polymerázovou řetězovou reakci 2.6. Genomické přístupy v analýze nukleových kyselin 2.7. Metody analýzy proteinů a proteomické přístupy 3. Molekulární patogeneze nejčastějších hematologických malignit 3.1. Chronická myeloproliferativní onemocnění 3.2. Myelodysplastický syndrom 3.3. Akutní myeloidní leukémie 3.4. Prekurzorové B-buněčné a T-buněčné neoplázie 3.5. Neoplázie zralých B-buněk 3.6. Neoplázie zralých T-buněk a NK-buněk 3.7. Hodgkinský lymfom 3.8. Mastocytóza 3.9. Další závažné stavy s geneticky podmíněnými defekty 4. Molekulární patogeneze závažných hematologických nemaligních chorob 4.1. Metabolismus železa a jeho poruchy 4.2. Anémie 4.3. Molekulární patogeneze vrozených polycytémií 4.4. Molekulární základy hemostázy Zkratky   AUTOŘI: HLAVNÍ AUTOŘI A POŘADATELÉ prof. RNDr. Šárka Pospíšilová, Ph.D. Centrum molekulární biologie a genové terapie, Interní hematoonkologická klinika, Lékařská fakulta Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnice Brno; Středoevropský technologický institut, Masarykova univerzita, Centrum molekulární medicíny Ing. Dana Dvořáková, CSc. Centrum molekulární biologie a genové terapie, Interní hematoonkologická


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.