Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Moderanta Fonta: Zásluhy žen

Próza - beletrie

Moderanta Fonta: Zásluhy žen

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Zásluhy žen - Moderata Fonte. Rozpravu Zásluhy žen dokončila autorka v roce 1592, těsně před svou smrtí, a tiskem vyšla poprvé roku 1600. Nese podtitul, který slibuje prokázat o ženách, „jak jsou ctihodné a oč jsou dokonalejší než muži“, a formou rozhovoru pojednává v zásadě o pojmu lásky a staronovém ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Zásluhy žen
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Moderanta Fonta: Zásluhy žen koupíte i tady

Specifikace Moderanta Fonta: Zásluhy žen

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 189 Kč

Sedm vznešených Benátčanek různého věku a s různými životními zkušenostmi se sejde v domě jedné z nich, mladé vdovy Leonory, aby spolu hovořily o všech možných aspektech svých životů, a to jak čistě t ... a dál?

Produkt Moderanta Fonta: Zásluhy žen

Moderanta Fonta: Zásluhy žen - parametry

Název produktu: Moderanta Fonta: Zásluhy žen
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 189 Kč
Maximální cena: 280 Kč
Ušetríte až: 91 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Zásluhy žen - Moderata Fonte. Rozpravu Zásluhy žen dokončila autorka v roce 1592, těsně před svou smrtí, a tiskem vyšla poprvé roku 1600. Nese podtitul, který slibuje prokázat o ženách, „jak jsou ctihodné a oč jsou dokonalejší než muži“, a formou rozhovoru pojednává v zásadě o pojmu lásky a staronovém problému vztahů mezi mužem a ženou. Sedm vznešených Benátčanek různého věku a s různými životními zkušenostmi se sejde v domě jedné z nich, mladé vdovy Leonory, aby spolu hovořily o všech možných aspektech svých životů, a to jak čistě teoreticky, tak na základě konkrétních zážitků. Hlavním tématem jejich rozhovorů je nepřátelství mužů vůči ženám. Celý dialog je stylizován do duchaplné hry na soudní přelíčení, kdy ženy jsou v rolích žalobce, obhájce i soudce a obvinění jsou muži. Moderata Fonte se snaží dokázat, že žena má stejné vrozené schopnosti jako muž a za předpokladu stejného vzdělání a výchovy může dokonce prokázat i svou nadřazenost. Tato explicitně vyjádřená touha po rovnoprávnosti je v kontextu renesanční literatury značně originální. Pro dnešního čtenáře je kniha rovněž cenným svědectvím o renesanční ženě z urozených kruhů, odhalujícím jak její roli společenskou, tak její soukromý život s důrazem na touhy, záliby, vkus i ambice. Vzdělaná Benátčanka Modesta Pozzo de’ Zorzi (1555–1592) publikovala pod pseudonymem Moderata Fonte. Její literární produkce byla žánrově rozmanitá, zahrnovala básně, rytířský epos i literární dialog. Modesta Pozzo vedla spořádaný rodinný život, byla matkou čtyř dětí. Zemřela mladá, po porodu svého čtvrtého dítěte. Publikace: Zásluhy žen - Moderata Fonte. Kde se ukáže, jak jsou ctihodné a oč jsou dokonalejší než muži - Prostor - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná s přebalem lesklá - 264 str.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.