Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Mistr Uisang: Mapa říše skutečnosti dle Avatamsaka sútry

Knihy

Mistr Uisang: Mapa říše skutečnosti dle Avatamsaka sútry

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Mapa říše skutečnosti dle Avatamsaka sútry - Mistr Uisang. Avatamsaka sútra patří mezi nejvýznamnější texty mahájánového buddhismu. Její filosofické pasáže podávají vizi dokonale harmonického celku vesmíru, jehož každá část je organicky spojena s ostatními. Princip všech věcí odrážejících či „obsahujících“ jedna ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Mapa říše skutečnosti d..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Mistr Uisang: Mapa říše skutečnosti dle Avatamsaka sútry koupíte i tady

Specifikace Mistr Uisang: Mapa říše skutečnosti dle Avatamsaka sútry

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 103 Kč

Mapa říše skutečnosti představuje Uisangův stručný výklad esence nauky sútry. Z 210 čínských znaků vytvořil „báseň nejzazší moudrosti“, jejíchž třicet veršů o sedmi znacích uspořádal do útvaru připomí ... a dál?

Produkt Mistr Uisang: Mapa říše skutečnosti dle Avatamsaka sútry

Mistr Uisang: Mapa říše skutečnosti dle Avatamsaka sútry - parametry

Název produktu: Mistr Uisang: Mapa říše skutečnosti dle Avatamsaka sútry
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 103 Kč
Maximální cena: 150 Kč
Ušetríte až: 47 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Mapa říše skutečnosti dle Avatamsaka sútry - Mistr Uisang. Avatamsaka sútra patří mezi nejvýznamnější texty mahájánového buddhismu. Její filosofické pasáže podávají vizi dokonale harmonického celku vesmíru, jehož každá část je organicky spojena s ostatními. Princip všech věcí odrážejících či „obsahujících“ jedna druhou je zde symbolizován imaginární Indrovou sítí mnohafasetových drahokamů na každém uzlu sítě, které odrážejí jeden druhý spolu s odrazy každého drahokamu obsahujícími odrazy všech drahokamů donekonečna. Tuto sútru studovala zvláště čínská filosofická škola Chua-jen (kor. Hwaom, jap. Kegon). Její učení později sloužilo v Číně, Koreji a Japonsku jako teoretický základ čchanu/zenu a jeho prostřednictvím ovlivnilo i celou kulturu Dálného východu. Korejský mnich Uisang (625-702) v mládí studoval nauku školy Chua-jen u jejího druhého patriarchy Č´-jena. Po návratu domů založil několik klášterů, přednášel o Avatamsaka sútře, vychovával mnichy a inicioval tak tradici korejské školy Hwaom. Mapa říše skutečnosti představuje Uisangův stručný výklad esence nauky sútry. Z 210 čínských znaků vytvořil „báseň nejzazší moudrosti“, jejíchž třicet veršů o sedmi znacích uspořádal do útvaru připomínajícího otisk tradičního čínského razítka. Mapa říše skutečnosti dle Avatamsaka sútry - Mistr Uisang od nakladatelství v kategorii | | Buddhismus za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.