Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Miroslav Vaněk, Pavel Mücke: Třetí strana trojúhelníku

Knihy naučná literatura

Miroslav Vaněk, Pavel Mücke: Třetí strana trojúhelníku

Hodnocení: 1x
  • 4

Třetí strana trojúhelníku - Pavel Mücke,Miroslav Vaněk, Název publikace odkazuje na myšlenku amerického historika Michaela Frische, že orální historie je přístupem ke vnímání a pojímání minulosti, který se symbolicky nachází mezi „laickou“ individuální či kolektivní pamětí a „velkými“ politickými dějinami. Kniha ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Třetí strana trojúhelníku
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Miroslav Vaněk, Pavel Mücke: Třetí strana trojúhelníku koupíte i tady

Specifikace Miroslav Vaněk, Pavel Mücke: Třetí strana trojúhelníku

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 176 Kč

Název publikace odkazuje na myšlenku amerického historika Michaela Frische, že orální historie je přístupem ke vnímání a pojímání minulosti, který se symbolicky nachází mezi „laickou“ individuální či ... a dál?

Produkt Miroslav Vaněk, Pavel Mücke: Třetí strana trojúhelníku

Miroslav Vaněk, Pavel Mücke: Třetí strana trojúhelníku - parametry

Název produktu: Miroslav Vaněk, Pavel Mücke: Třetí strana trojúhelníku
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 176 Kč
Maximální cena: 401 Kč
Ušetríte až: 225 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Třetí strana trojúhelníku - Pavel Mücke,Miroslav Vaněk, Název publikace odkazuje na myšlenku amerického historika Michaela Frische, že orální historie je přístupem ke vnímání a pojímání minulosti, který se symbolicky nachází mezi „laickou“ individuální či kolektivní pamětí a „velkými“ politickými dějinami. Kniha nejen široké badatelské obci, ale i zájemcům z řad laické veřejnosti představuje problematiku orální historie v jejích teoretických a praktických perspektivách. Druhé a doplněné vydání tohoto manuálu se snaží podat aktuální pohled na problematiku orální historie jakožto interdisciplinární metody, která významně přispívá k poznání nedávné minulosti, jejíž svědkové a pamětníci doposud žijí. Teoreticky laděná část publikace se věnuje terminologii orální historie, jejímu zrodu a vývoji v českém prostředí i v mezinárodním kontextu, dále pak problematice paměti ve vztahu k orální historii. Praktičtěji zaměřená část se zabývá možnostmi a úskalími realizace orálněhistorického výzkumu, dále pak přináší přehled analytických přístupů, zamyšlení nad interpretačními možnostmi orálněhistorických rozhovorů a konečně jsou zde probírány také otázky etiky a legislativy jako nezbytné součásti orální historie. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Dějiny/Historie | Moderní dějiny (19. – 20. století) | Evropské dějiny od Karolinum naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Kniha pojednává o nejnovějších teoretických a praktických aspektech orální historie v souvislosti s výzkumem soudobých dějin v mezinárodním kontextu.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.