Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Miroslav Šedivý: Krvavá odyssea

Knihy naučná literatura

Miroslav Šedivý: Krvavá odyssea

Hodnocení: 1x
  • 4

Krvavá odysea - řecký boj za nezávislost 1821-1832 Šedivý Miroslav. Křesťané vraždili své muslimské sousedy možná ve jménu Krista, a pravdou bylo, že pokud ortodoxní církev přímo neiniciovala masakry, pak její členové se na nich často podíleli. Snad tak Řekové činili ve jménu svobody, nebo prostě proto, že se to ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Krvavá odyssea
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Miroslav Šedivý: Krvavá odyssea koupíte i tady

Specifikace Miroslav Šedivý: Krvavá odyssea

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 164 Kč

Oboustranná brutalita založená na náboženských rozdílech a bezpočet menších i větších střetnutí na souši i na moři byly charakteristickými projevy krvavé války mezi Řeky a Turky ve dvacátých letech 19 ... a dál?

Produkt Miroslav Šedivý: Krvavá odyssea

Miroslav Šedivý: Krvavá odyssea - parametry

Název produktu: Miroslav Šedivý: Krvavá odyssea
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 164 Kč
Maximální cena: 245 Kč
Ušetríte až: 81 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Krvavá odysea - řecký boj za nezávislost 1821-1832 Šedivý Miroslav. Křesťané vraždili své muslimské sousedy možná ve jménu Krista, a pravdou bylo, že pokud ortodoxní církev přímo neiniciovala masakry, pak její členové se na nich často podíleli. Snad tak Řekové činili ve jménu svobody, nebo prostě proto, že se to stalo všeobecnou módou. Nepochybně však likvidovali muže, ženy a děti ze zištných důvodů, kdy rolníci využili příležitosti a likvidovali muslimské vlastníky půdy, kterou si pak přivlastňovali. V průběhu několika týdnů padlo jen na Peloponésu za oběť jejich řádění na 25 000 Turků včetně žen a dětí, kterým se nepodařilo uprchnout do pevností a měst s osmanskou posádkou. Léčky, krádeže a vraždy charakterizovaly první kroky Řeků v jejich válce za nezávislost. Bez nadsázky lze říci, že „orgie genocidy na Peloponéském poloostrově ustaly až tehdy, když zde již nebyl žádný Turek, kterého by bylo možné zabít“. Nejednou se stalo, že oběťmi řádění Řeků se stali i Židé, a v některých případech se příslušníci tohoto starozákonního národa stali terčem násilností ještě dříve, než začaly být páchány na muslimech. Rozhodně není možné říci, že by k tomu došlo v důsledku nepřehledné situace, jak později tvrdili někteří Řekové. Omyl je v tomto případě vyloučen, protože Židé byli snadno rozlišitelní svým oblečením a navíc obývali vlastní čtvrtě. Snaha o jejich likvidaci byla logickým důsledkem nenávisti ze strany osmanských křesťanů, která byla všeobecně větší než jejich odpor vůči muslimům. Pochopitelně i zde hrála významnou roli zištnost. Například po pádu Tripolitsy do řeckých rukou byli její židovští obyvatelé mučeni, aby prozradili, kde ukryli své bohatství. Mnoho z nich pak bylo upáleno za živa. (brož., 245 str., 15x21 cm) Publikace: Krvavá odyssea - Řecký boj za nezávislost 1821-1832 - Miroslav Šedivý. Oboustranná brutalita založená na náboženských rozdílech a bezpočet

menších i větších střetnutí na souši i na moři byly

charakteristickými projevy krvavé války mezi Řeky a Turky ve

dvacátých letech 19. století – války, která vedla ke vzniku

nezávislého řeckého státu. Provázely ji i další jevy, jako řecké

mrhání zahraničními půjčkami či občanské války mezi samotnými Řeky.

Negativní roli sehrála také jednostranná propaganda v

západoevropské společnosti, vyplývající z neznalosti skutečné

situace ve východním Středomoří, a vojenské i diplomatické

vměšování evropských velmocí. Přestože od konce oné války uplynulo

již 180 let, nepozbyla na svém historickém významu a aktuálnosti.

Animozita mezi Řeky a Turky je stále živá a řecká

společenskoekonomická realita dnešních dnů způsobená plýtváním se

vine jako červená nit řeckými dějinami již od této války, která je

významnou kapitolou moderních evropských dějin. Připomíná to

antickou tragédii i absurdní drama zároveň. Publikace: Krvavá odyssea - Řecký boj za nezávislost 1821-1832 - Miroslav Šedivý.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.