Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Miroslav Kolka: Technická zařízení na vodní pohon v Dubé, Doksech a okolí

Knihy naučná literatura

Miroslav Kolka: Technická zařízení na vodní pohon v Dubé, Doksech a okolí

Hodnocení: 1x
  • 4

Technická zařízení na vodní pohon v Dubé, Doksech a okolí - Miroslav Kolka . Publikace je výstupem z komplexního průzkumu technických zařízení poháněných vodou na území okresu Česká Lípa. Jedná se o identifikaci všech staveb a vodních děl v terénu a zpracování veškerého dostupného archivního materiálu včetně ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8916
skladem

Jaké má kniha
Technická zařízení na v..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Miroslav Kolka: Technická zařízení na vodní pohon v Dubé, Doksech a okolí koupíte i tady

Specifikace Miroslav Kolka: Technická zařízení na vodní pohon v Dubé, Doksech a okolí

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 322 Kč

Publikace je výstupem z komplexního průzkumu technických zařízení poháněných vodou na území okresu Česká Lípa. ... a dál?

Produkt Miroslav Kolka: Technická zařízení na vodní pohon v Dubé, Doksech a okolí

Miroslav Kolka: Technická zařízení na vodní pohon v Dubé, Doksech a okolí - parametry

Název produktu: Miroslav Kolka: Technická zařízení na vodní pohon v Dubé, Doksech a okolí
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 322 Kč
Maximální cena: 463 Kč
Ušetríte až: 141 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Technická zařízení na vodní pohon v Dubé, Doksech a okolí - Miroslav Kolka . Publikace je výstupem z komplexního průzkumu technických zařízení poháněných vodou na území okresu Česká Lípa. Jedná se o identifikaci všech staveb a vodních děl v terénu a zpracování veškerého dostupného archivního materiálu včetně historické plánové dokumentace, dobových fotografií a pohlednic. V roce 2013 vyšla první část zpracovávaného území pod názvem Technická zařízení na vodní pohon na Cvikovsku. Kniha je členěna na úvodní kapitoly shrnující obecné informace a katalog veškerých nalezených objektů. Obecné kapitoly zahrnují přehled dostupných archivních pramenů a literaturu, popis členění vodních děl, ukázky typických znaků ze sledované oblasti a charakteristické rysy zdejších mlýnů, pil a textilních a vodárenských zařízení (stavebně konstrukční řešení, používané typy strojního zařízení a jejich vývoj apod.). Katalogová abecedně řazená hesla mají jednotnou strukturu – lokalizaci vodních děl a výrobních objektů, popis jejich současného stavu a na závěr historii, stavební vývoj a interpretaci. Nezbytnou součástí publikace je vedle běžného poznámkového aparátu, seznamu použitých pramenů a literatury, německých názvů dotčených obcí a seznamu zkratek také výčet autorů historických stavebních plánů a bohatý obrazový materiál, zejména četné dobové fotografie, ukázky z archivních plánů, terénní zaměření a skici vodních děl, staveb nebo jejich detailů a fotodokumentace současného stavu. V rámci zpracování tématu se podařilo objevit velmi významné stavby nebo jejich součásti. Dokumentovány byly například unikátní skalní výpusti rybníků středověkého původu, nejstarší datovaný náhon se skalní štolou v Čechách v Rozprechticích u Dubé (1528), intaktně zachované mlýnské hranice, cenné zařízení zdejších mlýnů, pil a zejména čerpací stanic vodovodů a další pozoruhodné objekty. Technická zařízení na vodní pohon v Dubé, Doksech a okolí - Miroslav Kolka od nakladatelství Knihy 555 v kategorii | | Architektura | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.