Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Miroslav Hanuš: Čtvrtý rozměr

Próza - beletrie

Miroslav Hanuš: Čtvrtý rozměr

Hodnocení: 1x
  • 4

Čtvrtý rozměr - Hanuš Miroslav. Miroslav Hanuš patří k nejvýznamnějším představitelům české psychologické prózy. V jeho díle se zřetelně zrcadli víra v pozitivní vývoj člověka a bytostné snažení o poznání cest, jimiž člověk může usilovat o lepší svět. Hlavními hodnotami byly vždy Miroslavu Hanušovi tvůrčí snažení, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.77328
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Miroslav Hanuš: Čtvrtý rozměr koupíte i tady

Specifikace Miroslav Hanuš: Čtvrtý rozměr

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 33 Kč

Autor : Miroslav Hanuš, Druh sortimentu : Kniha, Čtvrtý rozměr, Jazyk : Čeština, Počet stran : 320 ... a dál?

Produkt Miroslav Hanuš: Čtvrtý rozměr

Miroslav Hanuš: Čtvrtý rozměr - parametry

Název produktu: Miroslav Hanuš: Čtvrtý rozměr
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 33 Kč
Maximální cena: 51 Kč
Ušetríte až: 18 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Čtvrtý rozměr - Hanuš Miroslav. Miroslav Hanuš patří k nejvýznamnějším představitelům české psychologické prózy. V jeho díle se zřetelně zrcadli víra v pozitivní vývoj člověka a bytostné snažení o poznání cest, jimiž člověk může usilovat o lepší svět. Hlavními hodnotami byly vždy Miroslavu Hanušovi tvůrčí snažení, zahrnující vedle rozumového poznání i pochopení mravní, a svoboda. Žádoucí tvůrčí snažení přitom spatřoval ve veškerých počinech, jimiž člověk dosahuje dokonalého díla, v každé totální zkušenosti, , v každé smysluplné interakci člověka s obklopujícím jej prostředím. Tedy nejenom v tvorbě básníka či malíře, ale například i v díle filozofa, přírodovědce či polárního badatele, a také v oddanosti člověka jeho poslání. Oslava lidské svobody mu pak byla prostředkem obrany proti úzkosti v současném složitém světě. Kniha Čtvrtý rozměr obsahuje pět novel. Jejich společným motivem je okamžik, kdy se hrdina náhle a bez přípravy ocitá v situaci, která mu ukládá, aby překonal domnělý rozměr vlastní existence, aby se zřekl života, přičemž jeho duševní zápas velkou měrou ovlivňuje i další zúčastněné osoby. Čtvrtý rozměr - Hanuš Miroslav od nakladatelství v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Knížka významného českého spisovatele, autora psychologických a historických románů, Miroslava Hanuše (1907-1995) obsahuje pět novel. Jejich společným motivem je okamžik, kdy se hrdina náhle a bez přípravy ocitá v situaci, která mu ukládá, aby překonal domnělý rozměr vlastní existence, aby se zřekl života, přičemž jeho duševní zápas velkou měrou ovlivňuje i další zúčastněné osoby. V novelách jsou zachyceny příběhy ze starověku (Themistokles v novele Onen Atéňan), středověku (Jeroným Pražský v novele Slib), novověku (Mikuláš Drabík v novele Prorok), ze současnosti (novela Halucinace) i z fantastické budoucnosti (novela Vzpoura). Autor: Miroslav HanušRok vydání­: 2005Vazba: Pevná s přebalem matnáISBN: 80-7033-907-1Počet stran: 320Rozměry: 205,0 x 135,0 x 28,0 Autor : Miroslav Hanuš, Druh sortimentu : Kniha, Čtvrtý rozměr, Jazyk : Čeština, Počet stran : 320


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.