Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Miloslav Moulis: Sto dní na vrcholu moci

Próza - beletrie

Miloslav Moulis: Sto dní na vrcholu moci

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Sto dní na vrcholu moci - Miloslav Moulis. V historii dvanácti let, po které existovala "Tisíciletá Třetí říše", bylo nedlouhé období, kdy se zdálo, že německému vítězství v celosvětové válce nestojí nic v cestě. Toto období trvalo přibližně jen sto dní - od září 1941 do prosince téhož roku, tedy do porážky ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Sto dní na vrcholu moci
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Miloslav Moulis: Sto dní na vrcholu moci koupíte i tady

Specifikace Miloslav Moulis: Sto dní na vrcholu moci

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 127 Kč

V historii dvanácti let, po které existovala „Tisíciletá Třetí říše“, bylo nedlouhé období, kdy se zdálo, že německému vítězství v celosvětové válce nestojí nic v cestě. Toto období trvalo přibližně ... a dál?

Produkt Miloslav Moulis: Sto dní na vrcholu moci

Miloslav Moulis: Sto dní na vrcholu moci - parametry

Název produktu: Miloslav Moulis: Sto dní na vrcholu moci
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 127 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 72 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Sto dní na vrcholu moci - Miloslav Moulis. V historii dvanácti let, po které existovala "Tisíciletá Třetí říše", bylo nedlouhé období, kdy se zdálo, že německému vítězství v celosvětové válce nestojí nic v cestě. Toto období trvalo přibližně jen sto dní - od září 1941 do prosince téhož roku, tedy do porážky před Moskvou a následného ústupu do té doby stále vítězících německých armád. Byla to doba, kdy Třetí říše stála na vrcholu své moci a kdy se zdálo, že nic nestojí v cestě tomu, aby začala realizace velikášských plánů Hitlera a jeho okolí; doba, ve které se začala rozjíždět mašinérie nesčetných zločinů a dosud nebývalá vlna teroru ve všech okupovaných zemích včetně Protektorátu Čechy a Morava; doba, která naplno ukázalo, jakou podobu by mohla mít nacistická nadvláda v Evropě. I když následující válečná léta ještě znásobila hrůzy podzimu roku 1941, jejich začátek zůstane spjat s oněmi sto dny, kdy nejenom vedoucí činitelé Třetí říše, ale také většina německého národa byli zaslepeni dočasnou mocí nacistické říše… Sto dní na vrcholu moci - Miloslav Moulis od nakladatelství v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Miloslav Moulis se narodil 30. 4. 1921 v Praze, maturoval na gymnáziu v Plzni a studoval na právnické fakultě UK. Pracoval jako novinář a posléze odborný pracovník ve Vojenském historickém ústavu a Kanceláři prezidenta. Ve své tvorbě se často vrací k osobním zážitkům z nacistických věznic a koncentračních táborů Osvětim a Buchenwald. Období druhé světové války je tématem větší části jeho díla. Spolupracoval a nadále spolupracuje s denním tiskem a periodiky, s rozhlasem i televizí. Z jeho díla jmenujme například To byl Buchenwald, Mládež proti okupantům, Osudný 15. březen, Neviditelná fronta, Vlaky do neznáma, spolu s Dušanem Tomáškem je autorem díla K. H. Frank a s Romanem Cílkem vydal knihy Dokonáno jest a Zapomeňte, že jste byli lidmi… Miloslav Moulis je členem Obce spisovatelů, Klubu autorů literatury faktu a Historické skupiny bývalých buchenwaldských vězňů.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.