Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Miloslav Krist, Hana Gerzanicová: Stát zas mezi vrátky...

Knihy

Miloslav Krist, Hana Gerzanicová: Stát zas mezi vrátky...

Hodnocení: 1x
  • 4

Stát zas mezi vrátky... - Hana Gerzanicová, Miloslav Krist. Dramatický životní příběh básnířky a překladatelky Hany Gerzanicové. Životopisná publikace popisuje osudy rodiny od počátku minulého století přes druhou světovou válku, útěk dcery Hany v roce 1949 do Německa a její následnou emigraci do Austrálie. Rodičům ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Stát zas mezi vrátky...
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Miloslav Krist, Hana Gerzanicová: Stát zas mezi vrátky... koupíte i tady

Specifikace Miloslav Krist, Hana Gerzanicová: Stát zas mezi vrátky...

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 151 Kč

Dramatický životní příběh básnířky a překladatelky Hany Gerzanicové. Životopisná publikace popisuje osudy rodiny od počátku minulého století přes druhou světovou válku, útěk dcery Hany v roce 1949 do ... a dál?

Produkt Miloslav Krist, Hana Gerzanicová: Stát zas mezi vrátky...

Miloslav Krist, Hana Gerzanicová: Stát zas mezi vrátky... - parametry

Název produktu: Miloslav Krist, Hana Gerzanicová: Stát zas mezi vrátky...
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 151 Kč
Maximální cena: 207 Kč
Ušetríte až: 56 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Stát zas mezi vrátky... - Hana Gerzanicová, Miloslav Krist. Dramatický životní příběh básnířky a překladatelky Hany Gerzanicové. Životopisná publikace popisuje osudy rodiny od počátku minulého století přes druhou světovou válku, útěk dcery Hany v roce 1949 do Německa a její následnou emigraci do Austrálie. Rodičům byl zabaven dům, kde rodina žila a v roce 1953 byli násilně vystěhováni z města. Tím ovšem problémy rodičů ani dcery v zahraničí zdaleka nekončily. Po více než šedesáti letech se podařilo objasnit okolnosti dramatického přechodu hranic, identifikovat místa i ostatní aktéry příběhu a jejich další osudy. Objevená fakta a souvislosti v mnohém překvapily i dosud žijící účastníky tehdejších událostí. Publikace přináší více než stovku dobových, často unikátních fotografií míst, dokumentů a osobností souvisejících s příběhem - z Plzeňska a ze Šumavy, ale i z Prahy, z východních Čech a Moravy, z Německa a Austrálie. Patří mezi ně např. letecké snímky předměstí Plzně z 20. let, osvobození města americkou armádou v r. 1945 i fota ze života emigrantů v Německu a v Austrálii. Hana Gerzanicová se mohla z emigrace natrvalo vrátit až po padesáti letech. Za celoživotní vlasteneckou práci v nejrůznějších krajanských spolcích, za mezinárodní tvorbu i své současné kulturní aktivity byla v zahraničí i doma mnohokrát oceněna, mimo jiné titulem "Významná česká žena ve světě". Kniha vyšla k životnímu jubileu plzeňské rodačky a je doplněna průřezem její celoživotní básnické tvorby z let 1944-2013. Stát zas mezi vrátky... - Hana Gerzanicová, Miloslav Krist od nakladatelství ArtKrist v kategorii Beletrie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.