Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Miloš Večeřa: Teorie práva v příkladech

Učebnice/Odborná literatura

Miloš Večeřa: Teorie práva v příkladech

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Teorie práva v příkladech - Miloš Večeřa. Teorie práva v příkladech představuje studijní pomůcku, která na základě souboru předkládaných příkladů poskytuje čtenáři možnost, aby si na konkrétní právní materii uvědomil, procvičil a utřídil základní právně dogmatické jevy a pojmy a pochopil i základní axiologické a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83819
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Miloš Večeřa: Teorie práva v příkladech

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 421 Kč

Publikace: Teorie práva v příkladech - Večeřa Miloš;Kolektiv. Teorie práva v příkladech představuje studijní pomůcku, která na základě souboru předkládaných příkladů poskytuje čtenáři možnost, aby si na konkrétní právní materii uvědomil, procvičil a utřídil základní právně dogmatické jevy a pojmy a pochopil i základní axiologické a sociologické kontexty práva.Jednotlivé kapitoly knihy obsahují nejprve stručný výklad jednotlivých právních témat, po němž následuje zadání příkladů k procvičení a osvojení » ... a dál?

Produkt Miloš Večeřa: Teorie práva v příkladech

Miloš Večeřa: Teorie práva v příkladech - parametry

Název produktu: Miloš Večeřa: Teorie práva v příkladech
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 421 Kč
Maximální cena: 518 Kč
Ušetríte až: 97 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Teorie práva v příkladech - Miloš Večeřa. Teorie práva v příkladech představuje studijní pomůcku, která na základě souboru předkládaných příkladů poskytuje čtenáři možnost, aby si na konkrétní právní materii uvědomil, procvičil a utřídil základní právně dogmatické jevy a pojmy a pochopil i základní axiologické a sociologické kontexty práva. Jednotlivé kapitoly knihy obsahují nejprve stručný výklad jednotlivých právních témat, po němž následuje zadání příkladů k procvičení a osvojení probíraného tématu. U většiny kapitol je v závěru připojen klíč k řešení vybraných příkladů, u nichž lze stručně a jednoznačně uvést správnou odpověď. Student si tak může zkontrolovat, zda zadání příkladů porozuměl a našel správné řešení. Studijní pomůcka nenahrazuje standardní učebnice teorie práva, ale je koncipována jako jejich doplněk, sloužící k pochopení a osvojení si základních otázek teorie práva na konkrétních právních příkladech z oblasti právní legislativy a realizace práva. Je tak určena zejména pro vysokoškolské studenty práv k procvičování právních témat probíraných na přednáškách a seminářích teorie práva a jako základní pomůcka pro seminární cvičení teorie práva pod vedením pedagoga. Velmi efektivně však cvičebnici mohou k hlubšímu osvojení problematiky obecné právní teorie použít také studenti neprávních studijních oborů vysokých a středních škol, jakož i odborníci z právní praxe. Učebnici zpracoval kolektiv pedagogů katedry právní teorie Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, kteří se výukou právní teorie dlouhodobě zabývají. Teorie práva v příkladech - Miloš Večeřa od nakladatelství v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Teorie práva v příkladech - Miloš Večeřa a kolektiv. Kniha zpracovaná pedagogy z katedry právní teorie Právnické fakulty

Masarykovy univerzity má na konkrétní právní materii ukázat

základní právnědogmatické jevy a pojmy a umožnit tak čtenáři jejich

lepší pochopení, procvičení a systemizaci. Současně má poukázat i

na axiologické a sociologické kontexty práva.

Řazení kapitol respektuje tradiční strukturu předmětu teorie práva

a sleduje tak pedagogické účely. Postupuje od systému práva přes

jeho tvorbu a prameny, strukturu právní normy, právní vztahy a

interpretaci práva až k aplikaci práva a právní odpovědnosti. Knihu

uzavírají kapitoly o právních zárukách materiálního právního státu

a působení práva ve společnosti včetně otázek hodnot v právu a

právních principů.

Cvičebnice předpokládá návaznost na základní právněteoretické

práce. Čtenář by se s její pomocí měl naučit vnímat konkrétní

právní problém v jeho obecnosti s vydělením jednotlivých právních

jevů, ale i co do právně relevantních odlišností každého

jednotlivého případu. Publikace: Teorie práva v příkladech - Miloš Večeřa a kolektiv.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.