Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Miloš Urban: Sedmikostelí

Knihy

Miloš Urban: Sedmikostelí cena od 0 Kč

Miloš Urban: Sedmikostelí

Hodnocení: 1x
  • 4

 O úkladných vraždách, spáchaných v sebeobraně, o detektivním pátrání, jež vedlo zpátky, o morálním pádu, který byl krásný, a o zvrácené lásce, jež byla čistá - tento příběh vypráví Sedmikostelí, existenciální gotický horror o městě ve městě nad Vltavou. Recenzie: (...) Sedmikostelí nese podtitul „gotický román z ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Miloš Urban: Sedmikostelí - parametry

Název produktu: Miloš Urban: Sedmikostelí
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

 O úkladných vraždách, spáchaných v sebeobraně, o detektivním pátrání, jež vedlo zpátky, o morálním pádu, který byl krásný, a o zvrácené lásce, jež byla čistá - tento příběh vypráví Sedmikostelí, existenciální gotický horror o městě ve městě nad Vltavou. Recenzie: (...) Sedmikostelí nese podtitul „gotický román z Prahy“, ovšem spíše by se hodilo označení „novogotický román“. Jde o odraz téže touhy, která tu už jednou byla a dala vzniknout právě gotickému románu nebo novogotické architektuře. Kniha ovšem jednoduché žánrové vymezení přesahuje, protože je zároveň i provokací. (...) Za vrstvou mystifikace a ironie se zřejmě skrývá výraz životního pocitu, který je dnes mnoha lidem vlastní, totiž odpor k nezamýšleným důsledkům příliš komplikovaného moderního světa, který více problémů vytváří, než řeší. Účtování agresivních staromilců Jan Jandourek, TÝDEN, 7.2.2000 (...) Pod plamenným staromilským patosem cítíme skrytý hrot ironické mystifikace

pohrávající si s návratem do idealizovaného středověku pojatým jako jediná možná záchrana před apokalypsou. Je to samozřejmě hra bystrého intelektu založená na využití postupů antikvovaného žánru, nicméně se pod ní může skrývat i pocit vyvstávající v koutku postmoderní duše pocit slastné hrůzy z tance nad propastí. Sám literární model Urbanovy prózy, gotický román, se totiž zrodil v době, která byla naplněna podobně jako dnešek nejasným tušením příslibů i hrozeb budoucnosti. V tomto smyslu nabízí Urbanův návrat ke gotickému románu více než pouhé žánrové zpestření soudobé prozaické produkce; můžeme v něm tušit i určitý příznak dobového ovzduší konce milénia. Sedmikostelí Miloše Urbana: hra, která skrývá hlubší smysl Aleš Haman, LIDOVÉ NOVINY, 26.11.1999 Sedm kostelů a série děsivých vražd. Nad Prahou se skláněl stín podzimu, když podle tajného rozpočítadla začali umírat lidé. Odpovědnost padla na nevinného - člověka bez zaměstnání a budoucnosti, jen s nadáním, které neuměl prodat, a s láskou k městu, které mu uhynulo před očima. Utrpení ho rozbilo na tisíc a jeden kus, ale našel se někdo, kdo střepy posbíral, vyčistil a přetavil nového člověka, zjevovatele pravdy, v němž lze číst jako v křišťálové kouli. Kdo je vrah a kdo oběť?

Kdo se provibil ... Miloš UrbanARGOKniha, čeština, 328 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.