Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Miloš Urban: Lord Mord

Knihy

Miloš Urban: Lord Mord

Hodnocení: 2x
  • 3.5

Lord Mord patří mezi nejúspěšnější tituly spisovatele Miloše Urbana (autora mj. románů Sedmikostelí, Hastrman nebo Santiniho jazyk) a tento román je také prvním titulem projektu mluveného slova Audioknihy, které jsou předneseny svými autory. Nahrávka románu Lord Mord jednoho z nejznámějších současných českých autorů, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Miloš Urban: Lord Mord koupíte i tady

Specifikace Miloš Urban: Lord Mord

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 148 Kč

Román se odehrává v 19. století a sleduje osudy lehkomyslného, zhýralého a zchudlého hraběte Arca, jemuž příchod moderní doby sebral jeho nejmilejší hračky - ženy, a nabídl zábavu novou: heroin.Praha ... a dál?

Produkt Miloš Urban: Lord Mord

Miloš Urban: Lord Mord - parametry

Název produktu: Miloš Urban: Lord Mord
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 148 Kč
Maximální cena: 284 Kč
Ušetríte až: 136 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 2 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Lord Mord patří mezi nejúspěšnější tituly spisovatele Miloše Urbana (autora mj. románů Sedmikostelí, Hastrman nebo Santiniho jazyk) a tento román je také prvním titulem projektu mluveného slova Audioknihy, které jsou předneseny svými autory. Nahrávka románu Lord Mord jednoho z nejznámějších současných českých autorů, Miloše Urbana, je literárním a historickým unikátem, spojujícím rukopis, přednes a hlas autora do jednoho autentického celku a umocňujícím tak prožitek díla i těm posluchačům, kteří už příběh znají v psané podobě. Urbanovo čtení doplňuje původní hudba skladatele a akordeonisty Františka Tomáška, inspirovaná textem. Kniha Lord Mord se brzy po vydání v roce 2008 zařadila mezi nejúspěšnější tituly spisovatele Miloše Urbana a prozatím se možná stala i tím nejúspěšnějším dílem. Román byl přeložen do několika cizích jazyků včetně angličtiny, španělštiny nebo němčiny. Dá se charakterizovat jako existenciální horor z Prahy sklonku devatenáctého století.: V metropoli zuří asanace, Židovské město ohlodávají krysy a parní bourací stroje. Kdo z obyvatel neodejde sám, je vystěhován násilím. Ctihodní Pražané, navyklí vybíjet si stres a zapovězené choutky v nevěstincích bývalého ghetta, se bojí na Josefov chodit, přestože pár nechvalně proslulých podniků vzdoruje bourání a nadále prodává své vyhlášené holky. Hrabě Arco, jemuž milovaný kout Prahy mizí před očima, se rozhodne zachránit aspoň jeden jediný dům tím, že ho koupí a odmítne se vystěhovat. Pražská radnice má však své špicly a nasadí je na něho nejdříve po dobrém, pak po zlém. Navíc se uličkami Josefova promenuje vraždící monstrum bez tváře, jemuž se říká Masíčko neboli Kleinfleisch. Strach se starou Prahou šíří jako lavina. V tu nejméně vhodnou dobu se Arco doslechne, že do města přijela nevšedně krásná židovská dívka, a rozhodne se získat ji stůj co stůj. Ale co když na ni má políčeno i Kleinsfleisch? Miloš Urban jako spisovatel debutoval r. 1998 pod jménem Josef Urban románem Poslední tečka za Rukopisy. O rok později vydal už pod svým jménem román Sedmikostelí, přeložený do dvanácti cizích jazyků. V roce 2001 následoval ekologický horor Hastrman, za nějž obdržel cenu Litera za nejlepší prozaické dílo. V průběhu let pak napsal další řadu literárních děl např. Paměti poslance parlamentu, Stín katedrály, Pole a palisáda, Mrtvý holky. Román Santiniho jazyk (2005) byl v roce 2011 uveden ve filmové podobě a režii Jiřího Stracha Českou televizí. Roku 2012 vychází zatím poslední autorův román Praga Piccola. Román se odehrává v 19. století a sleduje osudy lehkomyslného, zhýralého a zchudlého hraběte Arca, jemuž příchod moderní doby sebral jeho nejmilejší hračky - ženy, a nabídl zábavu novou: heroin. Praha před koncem 19. století. Asanační násilí páchané na městě se odráží ve vyvražďování prostitutek v židovském ghettu. Souvislost mezi úmrtími je však třeba teprve hledat, po stopě zločinců jde jednak policie, jednak Karel Adam, hrabě Arco, jejž se smrt dívek dotýká osobně a který je sám stravován t


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.