Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Miloš Toman: Řízení změn

Učebnice/Odborná literatura

Miloš Toman: Řízení změn

Hodnocení: 1x
  • 4

Je lépe měnit to, co dnes ještě funguje, než provádět změny ve chvíli, kdy už nefunguje nic. Na rozdíl od radikálního reengineeringu přichází proto autor s ideou neustálého proměňování firem - metamorphingem. Provází čtenáře všemi etapami, které jsou pro jeho zavedení ve firmě zapotřebí - počínaje uvědoměním ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Miloš Toman: Řízení změn koupíte i tady

Specifikace Miloš Toman: Řízení změn

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 160 Kč

Je lépe měnit to, co dnes ještě funguje, než provádět změny ve chvíli, kdy už nefunguje nic. Na rozdíl od radikálního reengineeringu přichází proto autor s ideou neustálého proměňování firem - metamor ... a dál?

Produkt Miloš Toman: Řízení změn

Miloš Toman: Řízení změn - parametry

Název produktu: Miloš Toman: Řízení změn
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 160 Kč
Maximální cena: 270 Kč
Ušetríte až: 110 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Je lépe měnit to, co dnes ještě funguje, než provádět změny ve chvíli, kdy už nefunguje nic. Na rozdíl od radikálního reengineeringu přichází proto autor s ideou neustálého proměňování firem - metamorphingem. Provází čtenáře všemi etapami, které jsou pro jeho zavedení ve firmě zapotřebí - počínaje uvědoměním si tržní pozice, stanovením vize a podnikatelské strategie, přes změny ve vedení a myšlení lidí, až po konkrétní úkoly, které je třeba udělat dnes, v tomto týdnu a do konce měsíce. Každý krok ilustruje příklady z konkrétní firemní praxe.

V takové době už se ovšem nelze spoléhat na to, že jednou za dvacet či padesát let uskutečníme radikální změnu ve stylu reengineeringu a tím udržíme prosperitu i ve firmě, která usnula na vavřínech. Autor proto přichází s novou koncepcí, založené na neustálé proměně. Metamorphing není revolucí, ale každodenním nastavováním optimálních parametrů, je součástí všedního pracovního dne a všedního života firmy.

Stejně jako radikální převraty, i metamorphing staví na síle vizí a odhodlání lidí, kteří je zhmotní v podnikatelský úspěch. První část knihy se tedy nejdříve zabývá poznáním potřeby změn a odpovědí na tři otázky: Kdo jsme, čím chceme být a jak toho chceme dosáhnout. Provádí čtenáře od uvědomění si vlastní pozice přes vytvoření vize až ke stanovení podnikatelská strategie.

Změny si samozřejmě nelze představit bez lidí. Autor ukazuje, že v procesu změn získává mnohem větší váhu firemní atmosféra a že k jejímu budování poslouží daleko lépe - na rozdíl od běžně zažité praxe - subjektivní způsoby řízení. Do popředí tedy vystupuje vůdcovská role manažera, zatímco funkce řídící je delegována směrem dolů. Důležitým prvkem se stává všudypřítomné využití výpočetní techniky a automatizace rutinních prací, které osvobozují a uvolňují tvůrčí potenciál pracovníků.

Ve druhé části knihy pak čtenář najde praktický návod, jak zavádět metamorphing krok za krokem. Počínaje metodami a organizačními opatřeními a konče pokyny, co udělat dnes, v tomto týdnu a do konce měsíce.

Příklady řešení, vycházející ze skutečných problémů firem, přiblíží čtenáři nejen význam změn, ale také konkrétní přínosy obratu v myšlení a přístupu k firemním problémům.

Kniha není jen návodem, jak nastavit firmu, aby se dokázala každodenně přizpůsobovat novým podmínkám, ale také inspirací pro přemýšlení a hledání nových cest. Autor si je vědom, že prosazuje-li neustálé změny a proměňování, nemůže na druhé straně nabízet konečná řešení a podávat jednou provždy uzavřené návody. Vybízí proto čtenáře, aby se sami - s využitím svých tvůrčích schopnosti - vydávali hledat nové cesty, nové strategie a nová řešení.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.