Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Miloš Pick: Stát blahobytu, nebo kapitalismus? - My a svět v éře neoliberalismu 1989-2009

Knihy naučná literatura

Miloš Pick: Stát blahobytu, nebo kapitalismus? - My a svět v éře neoliberalismu 1989-2009 cena od 0 Kč

Miloš Pick: Stát blahobytu, nebo kapitalismus? - My a svět v éře neoliberalismu 1989-2009

Hodnocení: 1x
  • 4

Stát blahobytu, nebo kapitalismus? je souborem vybraných článků doyena české ekonomie. Zasvěceně a čtivě analyzují hospodářský vývoj Československa a České republiky od roku 1989 do současnosti. Autor přináší pohled, který se nebojí kriticky zhodnotit naši ekonomickou transformaci a její dopady na českou společnost. ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Miloš Pick: Stát blahobytu, nebo kapitalismus? - My a svět v éře neoliberalismu 1989-2009 - parametry

Název produktu: Miloš Pick: Stát blahobytu, nebo kapitalismus? - My a svět v éře neoliberalismu 1989-2009
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Stát blahobytu, nebo kapitalismus? je souborem vybraných článků doyena české ekonomie. Zasvěceně a čtivě analyzují hospodářský vývoj Československa a České republiky od roku 1989 do současnosti. Autor přináší pohled, který se nebojí kriticky zhodnotit naši ekonomickou transformaci a její dopady na českou společnost. Klausovu transformaci dává do kontextu s neoliberálním tažením podle Washingtonského konsenzu, všímá si také vývoje v ostatních postkomunistických zemích, analyzuje čínský hospodářský zázrak a přináší svůj pohled na příčiny a východiska ze současné finanční a hospodářské krize.

Miloš Pick (1926) je makroekonom.

Vystudoval statisticko-ekonomické inženýrství a je kandidátem ekonomických věd. Odbornou dráhu zahájil v ekonomickém výzkumu a nadále se k němu vracel (mj. Ekonomický ústav ČSAV, Prognostický ústav ČSAV, Vídeňský ústav pro mezinárodní ekonomické komparace).

V ústředních orgánech státu se v dobách reforem v šedesátých letech zabýval hlavně produktivitou a jejími mezinárodními komparacemi a zaváděním pětidenního pracovního týdne.

Po listopadu 1989 působil jako ekonomický poradce některých ekonomických představitelů československých a českých vlád (např. v týmu místopředsedy vlády Vlasáka pro alternativní strategii ekonomické reformy) a také jako poradce odborové centrály. Každý začínající burzovní obchodník čelí otázce, s jakými trhy začít obchodovat. Tento kompletní průvodce přiblíží veškeré hlavní komoditní a ETF´s trhy a pomůže tak k rychlejší a přesnější orientaci mezi populárními burzovními trhy. Už žádné nejasnosti!

Více informací o eknize naleznete zde. Autor : Miloš Pick, Druh sortimentu : Kniha, Stát blahobytu, nebo kapitalismus?, Jazyk : Čeština, Počet stran : 192 Autor knihy Miloš Pick, Vydavatelstvo Grimmus, , My a svět v éře neoliberalismu 1989-29


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.