Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Milan Syruček: Je třeba se bát Ruska? (E-KNIHA)

Knihy naučná literatura

Milan Syruček: Je třeba se bát Ruska? (E-KNIHA) cena od 0 Kč

Milan Syruček: Je třeba se bát Ruska? (E-KNIHA)

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor nabízí čtenáři objevnou, místy humornou a také napínavou výpravu za taji největšího státu světa, který pokrývá šestinu zeměkoule, a přece o něm víme tak málo. Jaký je vlastně jeho potenciál, který sovětská moc nedokázala využít, naopak dospěla k jeho úplnému rozvratu? Co je možné od Ruska očekávat, nejen z ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Milan Syruček: Je třeba se bát Ruska? (E-KNIHA) - parametry

Název produktu: Milan Syruček: Je třeba se bát Ruska? (E-KNIHA)
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor nabízí čtenáři objevnou, místy humornou a také napínavou výpravu za taji největšího státu světa, který pokrývá šestinu zeměkoule, a přece o něm víme tak málo. Jaký je vlastně jeho potenciál, který sovětská moc nedokázala využít, naopak dospěla k jeho úplnému rozvratu? Co je možné od Ruska očekávat, nejen z hlediska světové politiky, vlastnictví jaderných zbraní, ale především onoho přírodního a lidského potenciálu, které Rusko samo objevuje teprve nyní?

Do jaké míry byl rozpad SSSR a Jelcinovo prezidentství tím zlomovým okamžikem v modernizaci a demokratizaci ruské říše, tak jako zlomovými předěly bylo období Lenina a jeho NEPu, Stalinova industrializace, ale také kolektivizace a teror, Chruščovova kritika kultu osobnosti a neohrabané reformy, které zastavilo Brežněvovo období „zastoja“, postupného úpadu a uzbrojení ekonomiky? Nakolik přetrvává tradice samoděržaví a sovětské diktatury, či se Rusko demokratizuje, liberalizuje, otvírá světu a znovu zaujímá jednu z vedoucích pozic.

To jsou otázky, které si klade autor a pokouší se na ně odpovědět řadou příkladů, jak se sám s nimi seznamoval po desítky let svých pobytů v této zemi, rozhovory s politickými špičkami i prostými lidmi v nejzapadlejších koutech země. Kniha zároveň shrnuje nejnovější poznatky z odtajněných dokumentů, z četné ruské a zahraniční literatury a dalších pramenů, aby odkryl co nejvíce mýtů a ukázal současnou Ruskou federaci, její politiku, ekonomiku, kulturu, sociální politiku a životní úroveň lidí. Publikace: Je třeba se bát Ruska? - Milan Syruček. Staré ruské přísloví říká: „Rusko můžete milovat nebo nenávidět,

rozumem ho pochopit nelze.“ Pro vztah českého národa k ruskému

platí tato moudrost dvojnásob. Rusové nás osvobozovali i okupovali,

pomáhali nám i rozkazovali. Jak se na ně máme dnes dívat? Máme se

ho bát? Obejdeme se bez spolupráce s ním? Na tyto fatálně citlivé

otázky hledá odpověď vynikající znalec Ruska dr. Milan Syruček.

Procestoval je křížem krážem, zažil v něm mnoho zajímavého, hovořil

se spoustou lidí z nejrůznějších profesních a politických vrstev.

Největší země světa se mu dostala pod kůži … a on se dostal pod

kůži jí. V této knize to přesvědčivě dokazuje. Vydává se v ní spolu

se čtenářem na cestu ruskými dějinami, zejména posledního století,

a širokou ruskou duší. Odkrývá neznámá či utajovaná fakta o

osobnostech, jež stvořily politickou a hospodářskou podobu Ruska.

Nejvíce místa věnuje krizi komunistického režimu a boji o

demokracii, odstartovanému tzv. perestrojkou. Na úhelnou otázku,

kterou zvolil za název své knihy, mu pomáhá odpovědět i jeho přítel

expremiér ing. Miloš Zeman. Publikace: Je třeba se bát Ruska? - Milan Syruček. Autor: Syruček Milan; Zakladatel kybernetiky Norbert Wiener ve své knize Bůh a golem popsal afrického náčelníka, který navštívil Londýn. V britském parlamentě viděl předsedajícího s parukou na hlavě. Nakoupil tedy tři ...


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.