Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Milan Škoda: Velké říše kočovníků - Dvě tisíciletí ve stepích Evropy a Asie

Knihy naučná literatura

Milan Škoda: Velké říše kočovníků - Dvě tisíciletí ve stepích Evropy a Asie

Hodnocení: 1x
  • 4

Velké říše kočovníků - Dvě tisíciletí ve stepích Evropy a Asie - Škoda Milan Kočovnická etnika a jejich dějinyStepní kočovnické národy, obávaní válečníci a zároveň zprostředkovatelé kulturních podnětů, utvářely po řadu staletí historii rozlehlých oblastí Asie a Evropy a zanechaly hlubokou stopu ve světových dějinách. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Milan Škoda: Velké říše kočovníků - Dvě tisíciletí ve stepích Evropy a Asie koupíte i tady

Specifikace Milan Škoda: Velké říše kočovníků - Dvě tisíciletí ve stepích Evropy a Asie

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 233 Kč

Stepní kočovnické národy, obávaní válečníci a zároveň zprostředkovatelé kulturních podnětů, utvářely po řadu staletí historii rozlehlých oblastí Asie a Evropy a zanechaly hlubokou stopu ve světových dějinách. Kniha Milana Škody přináší ucelený pohled na dlouhou řadu těchto kočovnických etnik, jejich dějiny, způsob válčení, společenské uspořádání i kulturu. Postupně představuje jak známá kočovnická etnika, především Huny a Mongoly, tak i ta méně známá, počínaje severoíránskými kmeny (Skythové, Sarmati, Massagetové, » ... a dál?

Produkt Milan Škoda: Velké říše kočovníků - Dvě tisíciletí ve stepích Evropy a Asie

Milan Škoda: Velké říše kočovníků - Dvě tisíciletí ve stepích Evropy a Asie - parametry

Název produktu: Milan Škoda: Velké říše kočovníků - Dvě tisíciletí ve stepích Evropy a Asie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 233 Kč
Maximální cena: 312 Kč
Ušetríte až: 79 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Velké říše kočovníků - Dvě tisíciletí ve stepích Evropy a Asie - Škoda Milan Kočovnická etnika a jejich dějinyStepní kočovnické národy, obávaní válečníci a zároveň zprostředkovatelé kulturních podnětů, utvářely po řadu staletí historii rozlehlých oblastí Asie a Evropy a zanechaly hlubokou stopu ve světových dějinách. Kniha Milana Škody přináší ucelený pohled na dlouhou řadu těchto kočovnických etnik, jejich dějiny, způsob válčení, společenské uspořádání i kulturu. Postupně představuje jak známá kočovnická etnika, především Huny a Mongoly, tak i ta méně známá, počínaje severoíránskými kmeny (Skythové, Sarmati, Massagetové, Kušánci, Parthové) přes předky Hunů, Huny Siung-nu, zakladatele jedné z největších říší v dějinách Turkuty, Žuan-žuany (Avary), Chazary, Pečeněhy, Zlatou Hordu a národy severní Číny až k proslulé Tamerlánově říši. Stranou nezůstávají ani ty kočovnické národy, které daly jméno evropským zemím – Maďaři a Bulhaři, ale třeba také Tibeťané. Svým širokým záběrem je kniha M. Škody, navazující do jisté míry na práce J. Bednaříkové o stěhování národů, Francích a Hunech, v české historiografické literatuře ojedinělá. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Dějiny jednotlivých států a národů od Vyšehrad naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.