Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Milan Ohnisko: Oh!

Próza - beletrie

Milan Ohnisko: Oh!

Hodnocení: 1x
  • 4

Oh! – Výbor z básnického díla 1985–2012 - Milan Ohnisko. Výkřiky bolesti, zhrození, radosti, nadšení, údivu, rozkoše… oh! Krutá upřímnost, existenciální ražba, syrové záznamy skutečnosti, humor, slovní ekvilibristika, hravost. Rozpolcená poezie Milana Ohniska klesá do nejtemnějších hlubin lidského tělesna i duchovna ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83819

Jaké má kniha
Oh!
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Milan Ohnisko: Oh! koupíte i tady

Specifikace Milan Ohnisko: Oh!

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 148 Kč

Publikace: Oh! - Výbor z básnického díla 1985 - 2012 - Milan Ohnisko. Narodil se v pátek 16. července 1965 v Brně (v porodnici na Obilném trhu) a v tomto městě prožil velkou většinu svého dosavadního života. Nyní žije v Praze. Předčasně opustil gymnázium i střední knihovnickou školu. Poté vystřídal nejrůznější zaměstnání: od pomocného dělníka na stavbě, kulisáka či odečítače vody přes nočního hlídače Domu umění, prodavače esoterické literatury a zdravé výživy až po redaktora v několika nakladatelstvích. V prvních » ... a dál?

Produkt Milan Ohnisko: Oh!

Milan Ohnisko: Oh! - parametry

Název produktu: Milan Ohnisko: Oh!
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 148 Kč
Maximální cena: 170 Kč
Ušetríte až: 22 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Oh! – Výbor z básnického díla 1985–2012 - Milan Ohnisko. Výkřiky bolesti, zhrození, radosti, nadšení, údivu, rozkoše… oh! Krutá upřímnost, existenciální ražba, syrové záznamy skutečnosti, humor, slovní ekvilibristika, hravost. Rozpolcená poezie Milana Ohniska klesá do nejtemnějších hlubin lidského tělesna i duchovna a vzápětí se v triumfálním orgasmu imaginace vymršťuje vysoko nad ně. Pohlavnost, absurdita, všudypřítomný neklid - to vše viděno z (dvoj)ohniskové vzdálenosti a filtrem slovotvorných eskapád. Černé a růžové brýle nasazené naráz. Náraz. Marast. A zase zpátky. Předkládaný výbor obsahuje kromě básní ze všech šesti oficiálně vydaných samostatných sbírek juvenilní texty ze sbírky Přiznání (1985-1987), která vyšla v někdejší slavné samizdatové Edici Petlici Ludvíka Vaculíka, dále básně ze vzácného soukromého samizdatu s názvem Detox (1985-1999), kolektivní Býkárny (napsané s Ivanem Wernischem a Michalem Šandou) a je završena exkluzivním výběrem ze zbrusu nových, dosud nikde nepublikovaných básní. To vše doplněno obsáhlým doslovem editora a básníka nejmladší generace Ondřeje Hanuse a kongeniálními ilustracemi Mariana Pally. Oh! – Výbor z básnického díla 1985–2012 - Milan Ohnisko od nakladatelství Barrister & Principal v kategorii Beletrie | Poezie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Oh! - Výbor z básnického díla 1985 - 2012 - Milan Ohnisko. Narodil se v pátek 16. července 1965 v Brně (v porodnici na Obilném

trhu) a v tomto městě prožil velkou většinu svého dosavadního

života. Nyní žije v Praze. Předčasně opustil gymnázium i střední

knihovnickou školu. Poté vystřídal nejrůznější zaměstnání: od

pomocného dělníka na stavbě, kulisáka či odečítače vody přes

nočního hlídače Domu umění, prodavače esoterické literatury a

zdravé výživy až po redaktora v několika nakladatelstvích. V

prvních letech po listopadu 1989 také provozoval vlastní

nakladatelství a posléze knihkupectví.

Rané básně publikoval v 80. letech minulého století v samizdatu

(časopis Vokno, Edice Petlice aj.) a v exilových Listech. Je

zastoupen v almanachu Lepě svihlí tlové (editor Ivan Wernisch, Brno

2002), v antologii Nejlepší české básně 2012 (Host, Brno 1012) a v

mnoha dalších sbornících. Překlady jeho básní vyšly ve

francouzštině (La poésie tcheque moderne; editor Petr Král, Paříž

1990), v polštině a němčině. Některé jeho básně zhudebnily kapely

Já jsem poznal a Nahoru po schodišti dolů band. Publikace: Oh! - Výbor z básnického díla 1985 - 2012 - Milan Ohnisko. Autor: Milan OhniskoNakladatelství: Barrister a PrincipalVazba: Brožovaná bez přebalu leskláPočet stránek: 192Rozměry (výška x šířka x tloušťka): 127x127x18 mmISBN: 978-80-87474-79-2


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.