Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Milan Meloun; Jiří Militký: Statistická analýza experimentálních dat

Učebnice/Odborná literatura

Milan Meloun; Jiří Militký: Statistická analýza experimentálních dat

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Čtenáři se dostává do rukou ojedinělá publikace, v níž se obráží současná doba charakteristická tím, že vznikají, archivují se a zpracovávají velké objemy dat. Ukazuje, že k získávání informací z takovýchto databází je nezbytné volit statistické metody a postupy založené na zkoumání statistických zvláštností dat a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.79012

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Milan Meloun; Jiří Militký: Statistická analýza experimentálních dat

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 793 Kč

Je to ojedinelá publikácia, v ktorej sa odráža súčasná doba charakeristická tým, že vznikajú, archivujú sa a spracovávajú veľké objemy dát. Ukazuje, že na získavanie informácií z takýchto databáz je potrebné voliť štatistické metódy a postupy založené na skúmaní štatistických zvláštností dát a adaptívnej tvorbe dátovo orientovaných modelov. Aplikácia štatistickej analýzy dát na rozsiahlej databáze viedla v minulosti ku vzniku nových odborov ako chemoterapia, biometria, psychometria, ekonometria, » ... a dál?

Produkt Milan Meloun; Jiří Militký: Statistická analýza experimentálních dat

Milan Meloun; Jiří Militký: Statistická analýza experimentálních dat - parametry

Název produktu: Milan Meloun; Jiří Militký: Statistická analýza experimentálních dat
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 793 Kč
Maximální cena: 793 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Čtenáři se dostává do rukou ojedinělá publikace, v níž se obráží současná doba charakteristická tím, že vznikají, archivují se a zpracovávají velké objemy dat. Ukazuje, že k získávání informací z takovýchto databází je nezbytné volit statistické metody a postupy založené na zkoumání statistických zvláštností dat a adaptivní tvorbě datově orientovaných modelů. Aplikace statistické analýzy dat na rozsáhlé databáze vedla v minulosti ke vzniku nových oborů jako chemometrie, biometrie, psychometrie, ekonometrie, technometrie aj. Pozornost autorů je nejprve zaměřena na teorii chyb instrumentálních měření i s analýzou nejistoty výsledků měření, a dále na vyšetřování statistických zvláštností dat průzkumovou analýzou. Potom autoři podrobně popsují vícerozměrné statistické metody (analýzu faktorovou, , diskriminační, shlukovou a klasifikaci dat) vhodné nejen pro zpracování výsledků měření, ale zejména pro realizaci dobývání znalostí postupy použitelnými i pro neexperimentální data z průmyslu, obchodu, bankovnictví, státní správy atd. V další části jsou vysvětleny lineární a nalineární regresní modely, analýza rozptylu, korelace a korelační modely, a též interpolace a aproximace. Jádrem výkladu látky je vždy počítačem podporovaný rozbor příkladu je zde dokumentováno více než 400 řešených příkladů a úloh z praxe laboratoří technické kontroly kvality a z ostatních technických laboratoří průmyslu. Kniha je určena studentům vysokých škol technického, přírodovědného, ale i humanitního a ekonomického směru, dále pracovníkům výzkumných ústavů, a také podnikových a kontrolních laboratoří a též zkušeben, jež se zabývají analýzou dat. Je to ojedinelá publikácia, v ktorej sa odráža súčasná doba charakeristická tým, že vznikajú, archivujú sa a spracovávajú veľké objemy dát. Ukazuje, že na získavanie informácií z takýchto databáz je potrebné voliť štatistické metódy a postupy založené na skúmaní štatistických zvláštností dát a adaptívnej tvorbe dátovo orientovaných modelov. Aplikácia štatistickej analýzy dát na rozsiahlej databáze viedla v minulosti ku vzniku nových odborov ako chemoterapia, biometria, psychometria, ekonometria, technometria.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.