Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Milada Polišenská: Diplomatické vztahy Československa a USA

Knihy

Milada Polišenská: Diplomatické vztahy Československa a USA

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Diplomatické vztahy Československa a USA 1918–1968, I. díl – 1. svazek - Polišenská Milada. Diplomatické vztahy Československa a USA 1918–1968, I. díl – 1. svazek V prvním svazku studie o diplomatických vztazích Československa a USA se seznámíme se strukturou, fungováním a reorganizacemi amerického Departmentu of ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89203
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Milada Polišenská: Diplomatické vztahy Československa a USA koupíte i tady

Specifikace Milada Polišenská: Diplomatické vztahy Československa a USA

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 347 Kč

Naše přední historička diplomatických vztahů podrobně mapuje na základě archivních výzkumů v USA i u nás a s přihlédnutím k dosavadní nepočetné literatuře vývoj a peripetie diplomatických vztahů i jejich hlavních protagonistů v letech 1918–68. ... a dál?

Produkt Milada Polišenská: Diplomatické vztahy Československa a USA

Milada Polišenská: Diplomatické vztahy Československa a USA - parametry

Název produktu: Milada Polišenská: Diplomatické vztahy Československa a USA
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 347 Kč
Maximální cena: 580 Kč
Ušetríte až: 233 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Diplomatické vztahy Československa a USA 1918–1968, I. díl – 1. svazek - Polišenská Milada. Diplomatické vztahy Československa a USA 1918–1968, I. díl – 1. svazek V prvním svazku studie o diplomatických vztazích Československa a USA se seznámíme se strukturou, fungováním a reorganizacemi amerického Departmentu of State a U. S. Foreign Service v meziválečném období a porovnáme je s československým ministerstvem zahraničí a zahraniční službou. Představíme zde americké vysoké úředníky a diplomaty zabývající se středoevropskou problematikou a diplomatický sbor – Corps Diplomatique – ve Washingtonu v meziválečném období. Na americkém vyslanectví v Praze sídlícím tehdy stejně jako dnes v Schönbornském paláci na Malé Straně se v meziválečném období postupně vystřídalo šest vyslanců, vesměs velmi zkušených diplomatů či politicky významných osobností, přičemž o post vyslance v Praze byl mezi americkými diplomaty značný zájem. Na československé straně sledované diplomatické relace přibližuje tato část studie strukturu ministerstva zahraničních věcí v Praze a podrobně popisuje fungování československého vyslanectví ve Washingtonu: personální obsazení úřadu, kam byla na posty vyslanců posílána elita diplomacie masarykovského Československa, hlavní agendy, jednání na Departmentu of State, životní podmínky diplomatů a celou řadu dalších otázek včetně dvou velkých kontroverzních a konfliktních případů. Studie je uvedena pojednáními o fungování amerických konzulátů v Praze za Rakouska-Uherska a o roli USA v procesu uznání Československa, jež vyústilo v navázání vzájemných diplomatických vztahů. Využívá bohatý pramenný materiál z českých i amerických archivů, přináší řadu hlubších sond a výmluvných črt, které doplňují obrázek ministerstev, legací a diplomatů obou států v období 1918–38, a koriguje některé stereotypy, jež panují ohledně vztahu Československa a Spojených států v meziválečném období. Na tomto pozadí budou v následujícím svazku studie analyzována náročná diplomatická jednání o významných dohodách daného období, pozornost bude věnována práci československých konzulátů v USA a jejich spolupráci s krajany, bude zde k dispozici též podrobný analytický přehled československé zpravodajské činnosti z USA a americké zpravodajské činnosti z Československa a o Československu. Diplomatické vztahy Československa a USA 1918–1968, I. díl – 1. svazek - Polišenská Milada od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Diplomatické vztahy Československa a USA 1918–1968 - I. díl – 1. svazek - Milada Polišenská. Naše přední historička diplomatických vztahů podrobně mapuje na

základě archivních výzkumů v USA i u nás a s přihlédnutím k

dosavadní nepočetné literatuře vývoj a peripetie diplomatických

vztahů i jejich hlavních protagonistů v letech 1918–68. První

svazek s předznamenáním aktivit čs. zahraničního odboje za 1.

světové války končí náznaky Mnichovské krize. Publikace: Diplomatické vztahy Československa a USA 1918–1968 - I. dí


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.