Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Migrace a (i)migranti v Česku

Učebnice/Odborná literatura

Migrace a (i)migranti v Česku

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha na pozadí poměrně známých faktů a souvislostí systematicky popisuje a částečně vysvětluje migrační a integrační realitu Česka. Je postavena na konceptuálním rámci tzv. migračního přechodu, který zobecňuje v evropské realitě často pozorovanou skutečnost, že státy mění charakter své migrační situace s měnícím se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Migrace a (i)migranti v..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Migrace a (i)migranti v Česku koupíte i tady

Specifikace Migrace a (i)migranti v Česku

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 181 Kč

Kniha Migrace a (i)migranti v Česku, kterou napsa Dušna Drbohlavn, popisuje a vysvětluje migrační a integrační realitu Česka na pozadí poměrně známých faktů a souvislostí systematicky . Je postavena ... a dál?

Produkt Migrace a (i)migranti v Česku

Migrace a (i)migranti v Česku - parametry

Název produktu: Migrace a (i)migranti v Česku
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 181 Kč
Maximální cena: 275 Kč
Ušetríte až: 94 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha na pozadí poměrně známých faktů a souvislostí systematicky popisuje a částečně vysvětluje migrační a integrační realitu Česka. Je postavena na konceptuálním rámci tzv. migračního přechodu, který zobecňuje v evropské realitě často pozorovanou skutečnost, že státy mění charakter své migrační situace s měnícím se socioekonomickým stupněm své vyspělosti konkrétně jde o transformaci zemí z pozice migračně saldově ztrátových do pozice zemí saldově ziskových probíhající v důsledku modernizačního procesu. Autoři k dané problematice přistupují systematičtěji a komplexněji, aniž text zatěžují složitými teoretickými výklady. Zároveň jsou některá aktuální témata představena hlouběji nebo úplně nově jde např. o dopady globální ekonomické krize na migrační situaci Česka, o souvislost migračních parametrů s makroekonomickými charakteristikami, migrační politikou a postoji majority vůči cizincům, o postavení migrantů v českém sociálním systému, o téma prostorového rozmístění cizinců uvnitř Prahy, či komparativní srovnání českých migračních trendů s realitou v Polsku a Maďarsku. Kniha kromě toho přináší přehledné zpracování dalších témat. Začíná přehledem migračního vývoje Česka ve vazbě na společenské a ekonomické změny od poloviny 19. století do roku 1989. Na něj navazuje klíčová kapitola charakterizující migrační, sociálněekonomický a demografický vývoj v období let 1989 až 28 vedle migračních toků, počtů a struktur cizinců jsou přiblíženy i jejich ekonomické aktivity. Dále je ve vývojovém pohledu sledována česká migrační a integrační politika po roce 1989. Další části se kromě výše zmíněných témat věnují také výsledkům procesu integrace cizinců, dopadům migrace na českou společnost a ekonomiku či veřejnému mínění ve vztahu k cizincům. Kniha je zakončena přehledným shrnutím nejdůležitějších poznatků. Kniha je díky svému komplexnímu pojetí a formě zpracování přístupná širokému okruhu čtenářů od laiků, přes studenty společenskovědních disciplín až po odbornou veřejnost. Jaké rysy má česká migrační a integrační politika? Jaké jsou výsledky integrace migrantů v Česku? (kdo jsme, odkud přicházíme, kam jdeme?) Autor knihy Dušan Drbohlav, kolektív autorov, Vydavatelstvo Slon,


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.