Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Michala Jendruchová: Už je to za mnou

Učebnice/Odborná literatura

Michala Jendruchová: Už je to za mnou

Hodnocení: 1x
  • 4

Osobní zpověď (bývalé?) anorektičky   Anorexie jako závažná porucha příjmu potravy je alarmujícím fenoménem dnešní doby, který si občas vybírá oběti na životě. Autorka knihy, novinářka Michala Jendruchová, se rozhodla předložit čtenářům svůj příběh po dvacetiletém a nakonec snad úspěšném boji s ní. Ve svých 30 letech ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Už je to za mnou
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Michala Jendruchová: Už je to za mnou koupíte i tady

Specifikace Michala Jendruchová: Už je to za mnou

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 97 Kč

Anorexie jako závažná porucha příjmu potravy je alarmujícím fenoménem dnešní doby, který si občas vybírá oběti na životě. Autorka knihy, novinářka Michala Jendruchová, se rozhodla předložit čtenářům s ... a dál?

Produkt Michala Jendruchová: Už je to za mnou

Michala Jendruchová: Už je to za mnou - parametry

Název produktu: Michala Jendruchová: Už je to za mnou
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 97 Kč
Maximální cena: 183 Kč
Ušetríte až: 86 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Osobní zpověď (bývalé?) anorektičky   Anorexie jako závažná porucha příjmu potravy je alarmujícím fenoménem dnešní doby, který si občas vybírá oběti na životě. Autorka knihy, novinářka Michala Jendruchová, se rozhodla předložit čtenářům svůj příběh po dvacetiletém a nakonec snad úspěšném boji s ní. Ve svých 30 letech vážila pouhých 32 kg a lékaři jí nedávali velkou šanci na přežití. Nakonec se jí s vypětím všech psychických sil podařilo „našeptávání“ nemoci odolat a ze začarovaného kruhu vystoupit. V autentickém vyprávění nechává čtenáře nahlédnout do svých nejniternějších pocitů a situací, které ji přivedly až na hranici života a smrti, a líčí svou cestu k „normálnímu životu“. Její osobní zpověď doplňují postřehy a názory její rodiny, přátel i lékařů. Rádi bychom, aby tato kniha přinesla nemocným naději, že i z jejich situace existuje cesta ven. Zároveň může pomoci rodinám a blízkým pochopit postižené, jejich chování a myšlení -- ukáže, čeho se raději vyvarovat při komunikaci s nimi, na co naopak upozornit, čeho si všímat a tím jim třeba nakonec zachránit život.   Text na zadní straně obálky : Kniha je autentickým deníkem a zpovědí ženy, která velmi dlouho trpěla anorexií. Její pravdivé svědectví začíná v dětství a pokračuje přes adolescenci až k dospělosti. Ukazuje záludnost onemocnění pro postižené i jejich rodiny, známé a přátele. Autorka u sebe velmi věrohodně popisuje typické chování, myšlení i prožívání dívek postižených tímto onemocněním – i prožívání deprese, úzkosti a pocity bezmoci jejích blízkých. A především přináší pochopení, jak obtížné je rozhodnout se ke změně a u změny vydržet. Udělat změnu se stává při delším trvání nemoci čím dál tím těžší. Autorka se nepouští příliš do teorií o vzniku nemoci a posuzování vhodnosti léčebných popisů nebo do „zaručených návodů“ léčby. Drží se především osobního rozměru sdělení, a to jí dodává na věrohodnosti. Právě tento autorčin přístup staví tento příběh mezi naše i zahraniční knihy autorek s poruchou příjmu potravy, které mají potenciál ostatním upřímnou zpovědí pomoci. Pochopit křehké vztahy, kolísající motivaci, závažné následky tělesné i psychické a ohrožení života, které u dívek anorexie neomylně přináší, a rozhodnout se postoje změnit, přijmout pomoc a vydržet. Publikace: Už je to za mnou. Anorexie - a jak se s ní vyrovnat - Michala Jendruchová. Osobní zpověď (bývalé?) anorektičky. Publikace: Už je to za mnou. Anorexie - a jak se s ní vyrovnat - Michala Jendruchová.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.