Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Michal Spáčil: Přehled judikatury ve věcech hospodaření s majetkem České republiky

Učebnice/Odborná literatura

Michal Spáčil: Přehled judikatury ve věcech hospodaření s majetkem České republiky

Hodnocení: 1x
  • 4

Přehled judikatury ve věcech hospodaření s majetkem České republiky - Michal Spáčil. Postavení státu jako vlastníka při hospodaření s majetkem České republiky se od postavení ostatních vlastníků výrazně liší. Toto specifické postavení sebou nese několik zvláštních rysů. Hospodaření státu se děje ve veřejném zájmu, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.25974
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Přehled judikatury ve v..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Michal Spáčil: Přehled judikatury ve věcech hospodaření s majetkem České republiky koupíte i tady

Specifikace Michal Spáčil: Přehled judikatury ve věcech hospodaření s majetkem České republiky

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 237 Kč

Kniha – autor Michal Spáčil, 168 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá. Postavení státu jako vlastníka při hospodaření s majetkem České republiky se od postavení ostatních vlastníků výrazně liší. Toto specifické postavení sebou nese několik zvláštních rysů. Hospodaření státu se děje ve veřejném zájmu, což ve svém důsledku přináší mnohá omezení, která jsou v případě státu s výkonem vlastnického práva spojena. Specifická povaha státu jako právnické osoby a vlastníka sebou přináší otázky i v procesněprávní » ... a dál?

Produkt Michal Spáčil: Přehled judikatury ve věcech hospodaření s majetkem České republiky

Michal Spáčil: Přehled judikatury ve věcech hospodaření s majetkem České republiky - parametry

Název produktu: Michal Spáčil: Přehled judikatury ve věcech hospodaření s majetkem České republiky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 237 Kč
Maximální cena: 375 Kč
Ušetríte až: 138 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Přehled judikatury ve věcech hospodaření s majetkem České republiky - Michal Spáčil. Postavení státu jako vlastníka při hospodaření s majetkem České republiky se od postavení ostatních vlastníků výrazně liší. Toto specifické postavení sebou nese několik zvláštních rysů. Hospodaření státu se děje ve veřejném zájmu, což ve svém důsledku přináší mnohá omezení, která jsou v případě státu s výkonem vlastnického práva spojena. Specifická povaha státu jako právnické osoby a vlastníka sebou přináší otázky i v procesněprávní rovině, které jsou spojené s procesní způsobilostí, věcnou a procesní legitimací a dalšími instituty práva. V praxi pak často vyvstávají otázky ohledně správného určení a označení příslušné organizační složky státu, vydání bezdůvodného obohacení nebo například otázky týkající se užívání pozemních komunikací a s nimi souvisejících pozemků. Publikace přináší přehled nejzásadnějších soudních rozhodnutí, která byla v oblasti hospodaření s majetkem České republiky učiněna a to pokud jde o například postavení státu v občanskoprávním řízení, užívání majetku státu jinými subjekty, vztah obcí a majetku státu, ale i odpovědnost státu za škodu v soukromoprávních vztazích a další. Publikace přináší i vybraná rozhodnutí soudů týkajících se otázek státního vlastnictví před rokem 1989. Předkládaná publikace tak může být pomůckou pro ty, kteří jsou povoláni veřejný majetek hájit, hospodařit a nakládat s ním, ale i pro širší právnickou veřejnost. Sám autor po určitou dobu působil na Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Přehled judikatury ve věcech hospodaření s majetkem České republiky - Michal Spáčil od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor: Michal SpáčilNakladatelství: Wolters KluwerVazba: Brožovaná bez přebalu leskláPočet stránek: 168Rozměry (výška x šířka x tloušťka): 127x127x10 mmISBN: 978-80-7478-877-2


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2019 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.