Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Michal Skřejpek: Právnický stav a právnické profese v minulosti

Učebnice/Odborná literatura

Michal Skřejpek: Právnický stav a právnické profese v minulosti

Hodnocení: 1x
  • 4

Tým špičkových odborníků z katedry dějin státu a práva Právnické fakulty UK v Praze (M. Skřejpek, J. Kuklík, Vl. Kindl, R. Seltenreich, J. Císař, P. Bělovský a P. Skřejpková) zpracoval a v nakladatelství Havlíček Brain Team právě vydává publikaci Právnický stav a právnické profese v minulosti&ldquo. Kniha je ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Právnický stav a právni..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Michal Skřejpek: Právnický stav a právnické profese v minulosti

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 232 Kč

Tým špičkových odborníků z katedry dějin státu a práva Právnické fakulty UK v Praze (M. Skřejpek, J. Kuklík, Vl. Kindl, R. Seltenreich, J. Císař, P. Bělovský a P. Skřejpková) zpracoval a v nakladatels ... a dál?

Produkt Michal Skřejpek: Právnický stav a právnické profese v minulosti

Michal Skřejpek: Právnický stav a právnické profese v minulosti - parametry

Název produktu: Michal Skřejpek: Právnický stav a právnické profese v minulosti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 232 Kč
Maximální cena: 244 Kč
Ušetríte až: 12 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Tým špičkových odborníků z katedry dějin státu a práva Právnické fakulty UK v Praze (M. Skřejpek, J. Kuklík, Vl. Kindl, R. Seltenreich, J. Císař, P. Bělovský a P. Skřejpková) zpracoval a v nakladatelství Havlíček Brain Team právě vydává publikaci Právnický stav a právnické profese v minulosti&ldquo. Kniha je vysokoškolskou učebnicí, ale zároveň též velmi přitažlivým dílem pro každého čtenáře, který se zajímá o historii a chce se z tohoto pohledu seznámit s postupem právnického vzdělávání, praxe a teorie, s osobnostmi, jež výrazným způsobem ovlivňovaly vývoj právnického myšlení, i s událostmi, u nichž stojí milníky dějin české, evropské i světové právnické obce. Zabývá se v těchto souvislostech nejen právnickým stavem jako celkem, nýbrž také jednotlivými nejdůležitějšími právnickými profesemi soudnictvím, advokacií, státním zastupitelstvím, notářstvím, formováním akademického právnického sboru i osudy právníků působících na nejrůznějších společenských, politických a ekonomických pozicích. Publikace obsahuje dvě základní části: první je věnována dějinám právnického stavu v Evropě a v USA (kapitoly: Státní úřady a úředníci v antickém Římě, Profesionalizace právnického stavu za římské republiky a císařství, Právnický stav v kontinentální Evropě od 12. století do počátku novověku, Francouzská talárová šlechta, Specifická cesta právnického stavu v Anglii, Právnický stav v USA historie a současnost, Soudci a právní teoretici v nacistickém Německu), druhá se jmenuje České země a obsahuje kapitoly: Právnické vzdělávání a možnosti k uplatnění právnické erudice v Čechách do počátku 2. let 15. století, Uplatnění právních poznatků v Čechách a na Moravě v 15. a 16. století, Právnické vzdělání a právnická povolání v období absolutismu, Právníci a jejich profese v Čechách a na Moravě v letech 18481918, Právnické povolání v období první Československé republiky, Českoslovenští právníci v londýnském exilu za druhé světové války). Autor knihy Michal Skřejpek, Vydavatelstvo Havlíček Brain Team, Kniha,2007


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.