Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Michal Kopeček: Hledání ztraceného smyslu revoluce

Knihy naučná literatura

Michal Kopeček: Hledání ztraceného smyslu revoluce

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Hledání ztraceného smyslu revoluce - Počátky marxistického revizionismu ve střední Evropě 1953-1960 - Michal Kopeček. Kniha nabízí zcela nový pohled jak na dynamický vztah marxismu a mocenské politiky, tak na celkový politický a intelektuální vývoj ve středoevropských komunistických diktaturách po ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89315
skladem

Jaké má kniha
Hledání ztraceného smys..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Michal Kopeček: Hledání ztraceného smyslu revoluce koupíte i tady

Specifikace Michal Kopeček: Hledání ztraceného smyslu revoluce

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 263 Kč

Kniha nabízí zcela nový pohled jak na dynamický vztah marxismu a mocenské politiky, tak na celkový politický a intelektuální vývoj ve středoevropských komunistických diktaturách po Stalinově smrti. ... a dál?

Produkt Michal Kopeček: Hledání ztraceného smyslu revoluce

Michal Kopeček: Hledání ztraceného smyslu revoluce - parametry

Název produktu: Michal Kopeček: Hledání ztraceného smyslu revoluce
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 263 Kč
Maximální cena: 459 Kč
Ušetríte až: 196 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Hledání ztraceného smyslu revoluce - Počátky marxistického revizionismu ve střední Evropě 1953-1960 - Michal Kopeček. Kniha nabízí zcela nový pohled jak na dynamický vztah marxismu a mocenské politiky, tak na celkový politický a intelektuální vývoj ve středoevropských komunistických diktaturách po Stalinově smrti. Analyzuje počátky tzv. marxistického revizionismu, který se v tomto období formoval do specifického politického jazyka štěpícího zdánlivě monolitní ideologickou strukturu partajní moci a který byl základní myšlenkovou oporou reformních hnutí let 1956 v Maďarsku a Polsku a 1968 v Československu. Časový odstup, důraz na období druhé poloviny 50. let, které bylo dosud v historické literatuře spíše opomíjené, a komparativní perspektiva porovnávající vývoj politicko-ideologického diskurzu v několika zemích tehdejšího východního bloku, jsou předními klady této studie. Právě ony totiž autorovi umožnily překonat řadu přetrvávajících myšlenkových stereotypů pocházejících z osobní emocionální a politické angažovanosti svědků a aktivních účastníků tehdejších událostí či nereflektovaných historicko-sociálních kódů české, polské či maďarské národní kultury. Publikace: Hledání ztraceného smyslu revoluce - Počátky marxistického revizionismu ve střední Evropě 1953-1960 - Michal Kopeček. Michal KopečekPočátky marxistického revizionismu ve střední Evropě 1953-1960ARGO 2009Kniha, čeština, 388 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.