Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Michal Frankl: \"Emancipace od židů\"

Knihy osobnosti a fakta

Michal Frankl: \"Emancipace od židů\"

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Emancipace od Židů - Český antisemitismus na konci 19. století - Michal Frankl. Autor zaplňuje jednu z mezer v historiografii zabývající se českými dějinami a líčí vznik, vývoj a projevy moderního antisemitismu v české společnosti na konci 19. století a zasazuje je do kontextu vzestupu evropských ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
"Emancipace od židů"
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Michal Frankl: \"Emancipace od židů\"

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 318 Kč

Český antisemitismus na konci 19. století Autor zaplňuje jednu z mezer v historiografii zabývající se českými dějinami a líčí vznik, vývoj a projevy moderního antisemitismu v české společnosti na kon ... a dál?

Produkt Michal Frankl: \"Emancipace od židů\"

Michal Frankl: \"Emancipace od židů\" - parametry

Název produktu: Michal Frankl: \"Emancipace od židů\"
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 318 Kč
Maximální cena: 321 Kč
Ušetríte až: 3 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Emancipace od Židů - Český antisemitismus na konci 19. století - Michal Frankl. Autor zaplňuje jednu z mezer v historiografii zabývající se českými dějinami a líčí vznik, vývoj a projevy moderního antisemitismu v české společnosti na konci 19. století a zasazuje je do kontextu vzestupu evropských antisemitských hnutí. Nepřeceňuje přitom národnostní konflikt mezi Čechy a Němci v českých zemích, věnuje se i vývoji katolického či křesťansko-sociálního antisemitismu a sleduje, jak vývoj českého antisemitismu souvisel s formulováním protiliberálních a později protisocialistických společenských a hospodářských teorií a jak byly tyto teorie integrovány do programu či propagandy českých politických stran.Michal Frankl (1974) se českému antisemitismu konce 19. století věnoval jak ve studentských pracích při studiu politologie, tak ve své disertaci. Od roku 1995 spolupracuje s Institutem Terezínské iniciativy a od roku 2004 přednáší o židovských dějinách a holocaustu na Pedagogické fakultě UK v Praze. V posledních letech se v rámci výzkumného projektu zabýval československou uprchlickou politikou. Publikace: Emancipace od Židů - Český antisemitismus na konci 19. století - Michal Frankl. Michal FranklPASEKA 2008Kniha, čeština, 408 stran Autor knihy Michal Frankl, Vydavatelstvo PASEKA


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.