Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Michal Dlouhý, Vladimír Dlouhý: Chvála bláznovství - Michal Dlouhý

Knihy

Michal Dlouhý, Vladimír Dlouhý: Chvála bláznovství - Michal Dlouhý

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Chvála bláznovství (CD): Na motivy románu Ingvara Ambjornsena Pokrevní bratři. Přeložila Jaroslava Vrbová Hrají Vladimír a Michal Dlouhý, Vasil Fridrich, Eva Leinweberová, Stanislava Jachnická Režie Hana Kofránková Představení divadla Kalich, které již čtyři sezony hrají bratři Michal a Vladimír Dlouhý před nadšeným ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83649

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Michal Dlouhý, Vladimír Dlouhý: Chvála bláznovství - Michal Dlouhý

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 222 Kč

Publikace: CD-Chvála bláznovství - Michal Dlouhý;Vladimír Dlouhý. Představení divadla Kalich, které již čtyři sezony hrají bratři Michal a Vladimír Dlouhý před nadšeným a přeplněným hledištěm, se nyní dostává ve zvukové verzi na 2CD. Předlohou divadelního textu je dramatizace třetího dílu norské kultovní trilogie o chovanci psychiatrické kliniky Ellingovi, románu Pokrevní bratři. Dva pacienti, Alling a Kjell, se pokoušejí žít samostatný život mimo ústav duševně chorých. Elling je nesmírně senzitivní mladý muž » ... a dál?

Produkt Michal Dlouhý, Vladimír Dlouhý: Chvála bláznovství - Michal Dlouhý

Michal Dlouhý, Vladimír Dlouhý: Chvála bláznovství - Michal Dlouhý - parametry

Název produktu: Michal Dlouhý, Vladimír Dlouhý: Chvála bláznovství - Michal Dlouhý
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 222 Kč
Maximální cena: 242 Kč
Ušetríte až: 20 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Chvála bláznovství (CD): Na motivy románu Ingvara Ambjornsena Pokrevní bratři. Přeložila Jaroslava Vrbová Hrají Vladimír a Michal Dlouhý, Vasil Fridrich, Eva Leinweberová, Stanislava Jachnická Režie Hana Kofránková Představení divadla Kalich, které již čtyři sezony hrají bratři Michal a Vladimír Dlouhý před nadšeným a přeplněným hledištěm, se nyní dostává ve zvukové verzi na 2CD. Předlohou divadelního textu je dramatizace třetího dílu norské kultovní trilogie o chovanci psychiatrické kliniky Ellingovi, románu Pokrevní bratři. Dva pacienti, Alling a Kjell, se pokoušejí žít samostatný život mimo ústav duševně chorých. Elling je nesmírně senzitivní mladý muž s diagnózou autismu, paranoie a sociální fobie. Životním přítelem ve společném bytě je mu Kjell, jednoduchý hromotluk se sníženou inteligencí. Oba spojuje jeden zájem a tím jsou ženy. Elling vypráví Kjellovi, nadšenému posluchači a obdivovateli, o podivuhodných fiktivních erotických zážitcích s dívkami všech kontinentů. Oba pak svébytně reagují na příchod těhotné Reidun, nájemnice v domě. Jejich šílenství, které jim oběma dosud bránilo v řadě životně důležitých aktivit, nabírá postupně podobu přirozené jinakosti. Pracovník městského magistrátu Frank, který má oba cvoky na starosti, je od počátku v pozici nadřazeného člověka se zdravou myslí. Během námi sledovaného příběhu se však hranice mezi bláznem a zdravým rozumem přelévají, takže pošetilým se náhle může jevit i ten, který byl v počátcích seznán duševně zdravým, a naopak. Úspěch divadelního představení spočívá nejen v mimořádně vtipném a zajímavém příběhu, ale stejnou měrou v herectví obou představitelů Ellinga a Kjella. Do zvukové verze se dostalo vše, co uchvacuje návštěvníky divadelního představení (a nutí je stále se vracet tak, že řada z nich zná již celou hru zpaměti a dohazuje hercům budoucí repliky). A navíc za pomoci zkušené rozhlasové režisérky Hany Kofránkové se vizuální gagy neztratily, ale přetvořeny v nové významy doplnily a znásobily požitek z gejzírů hereckého mistrovství Michala a Vladimíra Dlouhého. Divadelní hit na 2CD ve skvělém hereckém podání bratrů Michala a Vladimíra Dlouhých.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.