Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Michal Cihlář, Rudo Prekop: Andy Warhol a Československo

Knihy

Michal Cihlář, Rudo Prekop: Andy Warhol a Československo

Hodnocení: 1x
  • 4

Andy Warhol a Československo - Michal Cihlář, Rudo Prekop . Andy Warhol byl jistě nejznámější umělec na světě druhé poloviny 20. století, zásadně posunul hranici vnímání umění, "udělal z něj zboží", byl tím, čemu se dnes říká mediální ikona. Jeho rozsáhlé dílo, ale i samotný život byl proto ve světě v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89382
skladem

Jaké má kniha
Andy Warhol a Českoslov..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Michal Cihlář, Rudo Prekop: Andy Warhol a Československo koupíte i tady

Specifikace Michal Cihlář, Rudo Prekop: Andy Warhol a Československo

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 1 709 Kč

Jedinečná a obsáhla kniha v grafické úpravě Roberta V. Nováka reflektuje vztah Andyho Warhola k vlasti jeho rodičů. Doslova pionýrská výzkumná a sběratelská práce autorů je ilustrovaná více než 1200 fotografiemi a dokumenty. ... a dál?

Produkt Michal Cihlář, Rudo Prekop: Andy Warhol a Československo

Michal Cihlář, Rudo Prekop: Andy Warhol a Československo - parametry

Název produktu: Michal Cihlář, Rudo Prekop: Andy Warhol a Československo
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 1 709 Kč
Maximální cena: 2 350 Kč
Ušetríte až: 641 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Andy Warhol a Československo - Michal Cihlář, Rudo Prekop . Andy Warhol byl jistě nejznámější umělec na světě druhé poloviny 20. století, zásadně posunul hranici vnímání umění, "udělal z něj zboží", byl tím, čemu se dnes říká mediální ikona. Jeho rozsáhlé dílo, ale i samotný život byl proto ve světě v uplynulém čtvrtstoletí precizně zpracován ze všech možných úhlů a ve všech oblastech, do nichž fenomenální umělec zasáhl. Jediným kamínkem této obří mozaiky, který do komplexnosti obrazu celá dlouhá léta chyběl, je kamínek zvaný Andy Warhol a Československo. Často velmi překvapivé a úplně nové otázky i odpovědi přináší kniha nazvaná právě Andy Warhol a Československo autorů Ruda Prekopa a Michala Cihláře. Kniha reflektující silný vztah Československa k Warholovi si především klade za cíl dohledat i vztah opačný, vztah Warhola k vlasti svých rodičů. Publikace, která není ani klasickou monografií, ani obyčejným životopisem, vznikala neuvěřitelných 22 let. Doslova pionýrská výzkumná a sběratelská práce autorů a mnoha jejich spolupracovníků je ilustrovaná více než 1200 fotografiemi a dokumenty, často publikovanými poprvé. Autoři se k nim dostali díky vstřícnosti rodiny Andyho Warhola, zejména jeho bratrů, Johna a Paula, kteří dosud nikomu nedovolili tak hluboko nahlédnout do svého rodinného archivu. Do autorského týmu v tomto případě patří i grafik Robert V. Novák, jenž z nesmírného množství textových i obrazových dokumentů vytvořil krasohled, v jehož polohách vidíme osobu Andyho Warhola nesčíslněkrát nově a živě. Z pozice rusínské tradice, ve vzpomínkách jeho rodiny se dá říci, že vedle Andyho je ústřední postavou knihy jeho milovaná matka Júlie, publikace dále přináší vzpomínky Warholových spolupracovníků z Factory (fotografů, asistentů, kameramana, galeristy, kurátora, herců a hereček), členů skupiny Velvet Underground i dalších osobností newyorské nezávislé scény, samostatnou kapitolou je vztah pražského undergroundu kolem Plastic People k Andymu i vzpomínky Čechoslováků, kteří ho buď znali, nebo je ovlivnil. Je nesporné, že jde o zásadní dílo, nutné pro pochopení rozporuplné ikony, kterou Andy Warhol byl, je a bude. Andy Warhol a Československo - Michal Cihlář, Rudo Prekop od nakladatelství Arbor vitae v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.