Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Michal Ajvaz: Vražda starého Varana

Próza - beletrie

Michal Ajvaz: Vražda starého Varana

Hodnocení: 1x
  • 4

Vražda starého Varana (Vražda v hotelu Intercontinental + Návrat starého varana) - Michal Ajvaz. Nové vydání 2 prvních knih Michala Ajvaze, které vychází spolu v titulu Vražda starého Varana Vražda v hotelu Intercontinental Název knihy napovídá detektivní motivy, když ale knihu otevřeme, nečekaně objevíme dlouhé a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Vražda starého Varana
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Michal Ajvaz: Vražda starého Varana koupíte i tady

Specifikace Michal Ajvaz: Vražda starého Varana

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 175 Kč

Nové vydání 2 prvních knih Michala Ajvaze, které vychází spolu v titulu Vražda starého Varana Vražda v hotelu Intercontinental Název knihy napovídá detektivní motivy, když ale knihu otevřem ... a dál?

Produkt Michal Ajvaz: Vražda starého Varana

Michal Ajvaz: Vražda starého Varana - parametry

Název produktu: Michal Ajvaz: Vražda starého Varana
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 175 Kč
Maximální cena: 307 Kč
Ušetríte až: 132 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Vražda starého Varana (Vražda v hotelu Intercontinental + Návrat starého varana) - Michal Ajvaz. Nové vydání 2 prvních knih Michala Ajvaze, které vychází spolu v titulu Vražda starého Varana Vražda v hotelu Intercontinental Název knihy napovídá detektivní motivy, když ale knihu otevřeme, nečekaně objevíme dlouhé a zajímavé básně. Je to krátká knížka a začíná se zde rýsovat Ajvazovo literární zaměření. Nacházíme zde fantaskní bytosti zasazené do pražských a středočeských reálií. Po Václavském náměstí běhá tygr a když obejdeme Malou Stranu dostaneme se do Nepálu. Ajvaz se ale v knize neomezuje na pouhé dráždění čtenářovy fantazie, ale do básní opatrně komponuje i vlastní filosofické názory. Další z Ajvazových hlavních znaků, který najdeme i ve Vraždě v hotelu Intercontinental, je dokonalý Ajvazovský vypravěčský um, kdy dokáže fantaskní bytosti do reálií zakomponovat tak, že čtenáři připadají jako cosi běžného až docela všedního. Jako by tam byli vlastně vždycky. Kniha je sestavena z několika desítek různě dlouhých básní, nepřesahujících ale dvě strany knihy, které samy o sobě jsou o něčem jiném a přece na sebe nějakým zvláštním způsobem navazují a jsou spojeny. Snad nějakou magickou nití, otevírající dveře druhého světa, do kterého se čtenář dívá z chladné reality. Nikdy se ale tyto dveře nesmí otevřít příliš mnoho. Vražda je přece jenom prvotina a proto v tomto díle stále něco schází a je z něj cítit jakási nerozhodnost, kdy si hledá Ajvaz svoje místo v literatuře. Návrat starého varana Ajvaz zde znovu rozehrává svůj kolotoč obraznosti a krátké povídky, z kterých je kniha složena, spojuje znovu dohromady. Ajvaz ukazuje v knize obyčejné městské lidi v obyčejných situacích, které ale dělá neobyčejnými právě implantací jakéhosi mýtična. Vidí v těch nejobyčejnějších věcech nějaký hlubší a tajemný smysl a tento rozpracovává až do dokonalosti. Ajvaz do svých knih ale mimo mýtičnost a reálnost vkláda také jistou dávku hry, vtipu, roztomilosti a celé to tak působí jaksi nadneseně. Ajvazovi hrdinové situacemi proplouvají, mnohdy je sami ani neprožívají, jenom přemýšlejí, co by se mohlo stát a nebo poslouchají zážitky druhých. Vražda starého Varana (Vražda v hotelu Intercontinental + Návrat starého varana) - Michal Ajvaz od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Vražda starého Varana - Michal Ajvaz. První dvě knihy Michala Ajvaze ? verše Vražda v hotelu

Intercontinental (1989) a povídky Návrat starého varana (1991) ?

vycházejí v jednom svazku, ve sličné úpravě a s doslovem

o tom, co se honí autorovi hlavou, když čte své staré knihy:

„Když znovu po letech čtu texty svých prvních dvou knížek, vybavuje

se mi ovzduší druhé poloviny osmdesátých let, kdy vznikaly,

nacházím v něm atmosféru bezčasí, ve které byla zároveň

všudypřítomná předtucha proměny, magické vlády prostoru nad časem,

vynořují se obrazy bloumání po pražských ulicích, vysedávání

v pražských kavárnách a bistrech té doby…“ Publikace: Vražda starého Varana


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.