Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Michael Sandel: Spravedlnost: Co je správné dělat

Knihy

Michael Sandel: Spravedlnost: Co je správné dělat

Hodnocení: 0x
  • 4

Spravedlnost: Co je správné dělat - Michael Sandel, V knižním zpracování populárního televizního pořadu profesora Michaela Sandela (Harvard) se čtenáři představují svižně a vtipně psané kapitoly, bohatě doplněné aktuálními příklady problematiky spravedlnosti. Rozehrávají se v nich některé z nejožehavějších morálních ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4
skladem

Jaké má kniha
Spravedlnost: Co je spr..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Michael Sandel: Spravedlnost: Co je správné dělat koupíte i tady

Specifikace Michael Sandel: Spravedlnost: Co je správné dělat

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 250 Kč

Spravedlnost: co je správné dělat - Michael Sandel V knižním zpracování populárního televizního pořadu profesora Michaela Sandela (Harvard) se čtenáři představují svižně a vtipně psané kapitoly, bohatě doplněné aktuálními příklady problematiky spravedlnosti. Rozehrávají se v nich některé z nejožehavějších morálních otázek, které dnes hýbou společností na Západě: je morální sanovat banky, požadovat přemrštěné ceny, pozitivně diskriminovat při přijímání na univerzitu či ukládat povinnou službu v armádě? Odhalují » ... a dál?

Produkt Michael Sandel: Spravedlnost: Co je správné dělat

Michael Sandel: Spravedlnost: Co je správné dělat - parametry

Název produktu: Michael Sandel: Spravedlnost: Co je správné dělat
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 250 Kč
Maximální cena: 315 Kč
Ušetríte až: 65 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Spravedlnost: Co je správné dělat - Michael Sandel, V knižním zpracování populárního televizního pořadu profesora Michaela Sandela (Harvard) se čtenáři představují svižně a vtipně psané kapitoly, bohatě doplněné aktuálními příklady problematiky spravedlnosti. Rozehrávají se v nich některé z nejožehavějších morálních otázek, které dnes hýbou společností na Západě: je morální sanovat banky, požadovat přemrštěné ceny, pozitivně diskriminovat při přijímání na univerzitu či ukládat povinnou službu v armádě? Odhalují také anatomii některých klíčových hodnotových sporů: o cenu lidského těla, o přípustnost homosexuálních sňatků, o kolektivní odpovědnost komunity či o roli náboženství v politice. Autora však zaměstnávají nejen „velké“, ale i „malé“, každodenní problémy, jako jsou smysl sportovních her, pouta rodinné solidarity nebo nároky imigrantů. Živě jsou přitom vyloženy hlavní myšlenky klasiků politické filosofie: Aristotela, Kanta, Milla a Rawlse. Autor se hlásí k linii amerického komunitarismu, což mu však nebrání s porozuměním podat i myšlení liberální až libertariánské. Text poslouží jako cenný úvod do politické filosofie přístupný i laickému čtenáři, který zjednodušuje jen natolik, aby otevřel diskusi a umožnil vztáhnout argumentaci inspirovanou hlavními proudy morálního myšlení na řadu konfliktních témat současné polis. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Společenské vědy | Sociologie od Karolinum naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2019 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.