Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Michael S. Gazzaniga: Kdo to tady řídí?

Knihy

Michael S. Gazzaniga: Kdo to tady řídí?

Hodnocení: 1x
  • 4

Kdo to tady řídí? – aneb Svobodná vůle a neurověda - Michael S. Gazzaniga . Tato čtivá a výjimečně přístupná kniha, sahající do oblasti neurovědy, psychologie a etiky, předkládá provokativní argument. Tento argument je protikladný běžnému, ortodoxnímu vědeckému přesvědčení, které můžeme shrnout takto: stejně jako ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Kdo to tady řídí?
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Michael S. Gazzaniga: Kdo to tady řídí? koupíte i tady

Specifikace Michael S. Gazzaniga: Kdo to tady řídí?

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 228 Kč

Tato čtivá a výjimečně přístupná kniha, sahající do oblasti neurovědy, psychologie a etiky, předkládá provokativní argument. Tento argument je protikladný běžnému, ortodoxnímu vědeckému přesvědčení, ... a dál?

Produkt Michael S. Gazzaniga: Kdo to tady řídí?

Michael S. Gazzaniga: Kdo to tady řídí? - parametry

Název produktu: Michael S. Gazzaniga: Kdo to tady řídí?
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 228 Kč
Maximální cena: 330 Kč
Ušetríte až: 102 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kdo to tady řídí? – aneb Svobodná vůle a neurověda - Michael S. Gazzaniga . Tato čtivá a výjimečně přístupná kniha, sahající do oblasti neurovědy, psychologie a etiky, předkládá provokativní argument. Tento argument je protikladný běžnému, ortodoxnímu vědeckému přesvědčení, které můžeme shrnout takto: stejně jako celý fyzický svět, i náš život, dokonce i naše vědomé „já“, je zcela podmíněný fyzikálními procesy. Žijeme v „determinovaném světě“, tudíž nejsme zodpovědní za své jednání, svobodná vůle je nesmysl a „já“ je pouhým vedlejším produktem. Autor této kontroverzní knihy tvrdí, že je tomu právě naopak. Vysvětluje, že mysl, vytvářená fyzikálními procesy mozku, ve skutečnosti mozek „omezuje“ stejným způsobem, jako jsou například automobily omezovány hustým provozem, který způsobují. Na příkladech ukazuje, jak determinismus nesmírně oslabuje naše pojetí lidské zodpovědnosti – umožňuje například vrahovi, aby se bránil tvrzením, že za ohavný čin nemůže on sám, ale jeho mozek. Je tedy skutečně akceptovatelné a vědecky dokazatelné popřít podstatu lidské společnosti – osobní zodpovědnost? Jsme-li považováni za zodpovědné původce našeho konání, měli bychom být, ve světle neurovědeckých objevů, za své jednání i trestně zodpovědní? Vytváří se zodpovědnost ve vzájemném působení lidí, nebo její původ musíme hledat v našem mozku jako jednu z jeho funkcí? Kdo to tady řídí? – aneb Svobodná vůle a neurověda - Michael S. Gazzaniga od nakladatelství Dybbuk v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.