Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Michael Paterniti: Pravidla sýrárny

Próza - beletrie

Michael Paterniti: Pravidla sýrárny

Hodnocení: 1x
  • 4

Příběh nejen o lásce, zradě a pomstě…, ale také o kousku nejvzácnějšího sýra na světě Co všechno může způsobit kousek vynikajícího sýra? Páramo de Guzmán, domácí sýr vyráběný v jedné rodině po celé generace, dokáže neuvěřitelné věci. Přenese vás do časů, kdy jídlo bylo opravdové a znamenalo daleko víc než jen plný ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85943

Jaké má kniha
Pravidla sýrárny
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Michael Paterniti: Pravidla sýrárny

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 81 Kč

Příběh nejen o lásce, zradě a pomstě…, ale také o kousku nejvzácnějšího sýra na světě. Co všechno může způsobit kousek vynikajícího sýra? Páramo de Guzmán, domácí sýr vyráběný v jedné rodině po celé generace, dokáže neuvěřitelné věci. Přenese vás do časů, kdy jídlo bylo opravdové a znamenalo daleko víc než jen plný žaludek. Anebo ve vás probudí touhu po vzdálených světech, po jiných kulturách, než je ta zběsilá americká, ale třeba také touhu stát se úspěšným novinářem, jezdit po světě a hledat právě takové » ... a dál?

Produkt Michael Paterniti: Pravidla sýrárny

Michael Paterniti: Pravidla sýrárny - parametry

Název produktu: Michael Paterniti: Pravidla sýrárny
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 81 Kč
Maximální cena: 93 Kč
Ušetríte až: 12 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Příběh nejen o lásce, zradě a pomstě…, ale také o kousku nejvzácnějšího sýra na světě

Co všechno může způsobit kousek vynikajícího sýra? Páramo de Guzmán, domácí sýr vyráběný v jedné rodině po celé generace, dokáže neuvěřitelné věci. Přenese vás do časů, kdy jídlo bylo opravdové a znamenalo daleko víc než jen plný žaludek. Anebo ve vás probudí touhu po vzdálených světech, po jiných kulturách, než je ta zběsilá americká, ale třeba také touhu stát se úspěšným novinářem, jezdit po světě a hledat právě takové příběhy, jako je příběh sýraře Ambrosia. Právě takovou touhu vzbudil i v čerstvém absolventovi kurzu tvůrčího psaní Michaelovi, který se nakonec rozhodne splnit si svůj mladický sen a vydá se do zapadlé vesnice na španělské Mesetě hledat tajemství vzestupu a pádu sýra Páramo de Guzmán a jeho tvůrce. Samozřejmě záhy pozná, že věci nejsou vždycky takové, jak se jeví okouzleným očím. Zároveň ale objeví něco mnohem tajemnějšího, složitějšího a zajímavějšího – spletitý příběh lásky, přátelství a zrady, která může člověka přivést až k vraždě, nebo taky k odpuštění a poznání. A navíc najde i přátele, pochopení a odpovědi na daleko více otázek, než si na začátku své cesty vůbec dokázal položit.

  • Napínavá i poetická kniha novináře Michaela Paternitiho, zabydlená skutečnými lidmi, překračuje hranice žánrů. Je to cestopis, kulinární průvodce a poučný exkurz do španělských dějin, kultury a zejména mentality. Zavede nás do tradiční španělské „povídárny“ nad vinným sklepem, kde si lidé na tvrdých lavicích nad červeným vínem už po staletí vyprávějí příběhy, jako je ten o sýru, který vás dokáže přenést do dětství.

Michael Paterniti na sebe upozornil už svou první knihou Řidič pana Alberta (Driving Mr. Albert, 2001), líčící putování Amerikou s ukradeným mozkem legendárního fyzika v kufru auta a s obtížným patologem na sedadle spolujezdce. Za své články, které publikuje v časopisech Harper’s, The New York Times Magazine, Esquire, National Geographic nebo Gentlemen’s Quarterly, byl osmkrát nominován na National Magazine Award a získal i řadu dalších ocenění. Se ženou a třemi dětmi žije v Portlandu. Pravidla sýrárny jsou jeho druhým knižním titulem, který vydává po více než deseti letech.

„Michael Paterniti je podle mě jedním z nejotevřenějších a nejvtipnějších autorů – je srdečný, lidský a legrační. Tahle kniha je strhující a současně okouzlující čtení.“George Saunders, autor souboru povídek Památník války Severu proti Jihu v časech hlubokého úpadku

„Elegantní, podivuhodný, zábavný a pronikavý příběh: strhující četba, výlet do světa zabydleného těmi nejnevšednějšími postavami – a sýry – jaké si dokážu vybavit.“Susan Orleanová, autorka knihy Zloděj orchidejí


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.