Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Michael Cunningham: Tělo a krev

Próza - beletrie

Michael Cunningham: Tělo a krev cena od 0 Kč

Michael Cunningham: Tělo a krev

Hodnocení: 1x
  • 4

Rodinná sága čtyř generací Stassosových, kteří pocházejí z Řecka, se odehrává v Detroitu a obemyká bezmála celé 20. století.. Na první pohled se zdá, že rodina zpodobňuje typický americký sen. Nebyl by to ale Cunningham, aby v jeho příběhu nehrály roli uplně jiné věci: menšinová sexuální orientace či ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Michael Cunningham: Tělo a krev - parametry

Název produktu: Michael Cunningham: Tělo a krev
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Rodinná sága čtyř generací Stassosových, kteří pocházejí z Řecka, se odehrává v Detroitu a obemyká bezmála celé 20. století.. Na první pohled se zdá, že rodina zpodobňuje typický americký sen. Nebyl by to ale Cunningham, aby v jeho příběhu nehrály roli uplně jiné věci: menšinová sexuální orientace či transvestitismus. Nicméně vše objímá láska v nejrůznějších podobách, ať už milenecká nebo rodičovská. Ukázka z textu Říkal tomu autobalet. Byla v tom táž síla a elegance, totéž melodické ztišení. Nad vedlejší silnice se nakláněly černé stromy, sloupky plotů byly tmavé a důležité jako náhrobky. Za stromy a ploty spali farmáři pod střechami modrými měsíčním světlem. Billy si rád představoval to ticho. Když si totiž představoval ticho, ještě víc se mu líbilo, co s ním prováděly jejich reflektory. Co přinášela jejich hudba a motory. Údy stromů poskakovaly a sršely zlatým a stříbrným světlem. Zvedal se prach, žlutý při příjezdu, rudý v jejich stopách. Kousky jeho oblíbených písní se vtíraly farmářům do snů.  „Autobalet!“ křikl ze zadního sedadla. Vystrčil z okénka nohy ve velkých těžkých botách. Občas, takhle v noci, měl pocit, jako by se před ním otevíral celý nový svět svobody a lásky.  Občas to bylo auto Larryho otce, občas Bixova. Občas, když měli obzvláštní štěstí, obě. Larryho otec měl zelený Chevy Impalu, Bixův Ford Galaxy. Chevy byl trochu svižnější, ale ford se pohyboval plavně a gumově, až to vyvolávalo sevřený pocit kolem žaludku a erekci, když začalo jít do tuhého. Billy vždycky doufal, že to bude fordka. (…)  Kráva se objevila odnikud. Vytočili poslední zatáčku své osmičky a ona tam najednou byla, černá a bílá, velká jako protijedoucí auto. Billy viděl její lesklé černé oko. Viděl zářez na bílém uchu. Zařval. Larry zařval. Bix strhl volant a auto s ostrým mechanickým zaskřípěním dostalo smyk. Okénky vletěla dovnitř hlína. Billy měl plné oči i ústa hlíny. Auto sklouzlo, zakolébalo se a zastavilo tak prudce, že to Billyho odhodilo na přední sedadlo. Nic neviděl, cítil, jak mu čelo narazilo do něčeho, co nebylo tvrdé, ale nebylo to ani měkké. Hlavou mu prolétl úštěpek snu: písečná bouře v poušti, kterou běží temná postava v plášti. Mick Jagger zpíval: „Who could hang a name on you?“ Rodinná sága čtyř generací Stassosových, kteří pocházejí z Řecka, se odehrává v Detroitu a obemyká bezmála celé 20. století. Zakladatel dynastie Constantine si vezme za manželku Italku a mají spolu tři děti – Susan, Byllyho a Zoe. Rodina je zpočátku chudá, ale pak udělá Constantine kariéru ve stavebnictví. Záhy Stassosovi zpodobňují typický americký sen bohaté střední vrstvy. Jenomže ve světě podle Michaela Cunninghama bývá ledacos jinak. Constantine trpí záchvaty zuřivosti, jejichž cílem je často jeho manželka i potomci. Zoe v dospělosti vychovává své dítě s transvestitou (a je HIV pozitivní), Billy je gay a žije s jiným mužem a Susan si dítě pořídí tajně, aniž by rodiče cokoli tušili. Akční děj románu se posouvá kupředu především pomocí dialogů. V motivech je patr


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.