Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Michael Crichton: Příští

Próza - beletrie

Michael Crichton: Příští

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Příští - Michael Crichton. Zatímco ve svém předchozím románu Říše strachu se Michael Crichton zabýval globálním oteplováním, v thrilleru Příští si vzal na mušku další téma dneška - věnuje se nejrozmanitějším problémům spojeným s bouřlivým rozvojem genetiky. Poukazuje na absurditu soudního hodnocení ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.80952
skladem

Jaké má kniha
Příští
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Michael Crichton: Příští

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 239 Kč

Vydáno 4.12.2007 Rick Diehl začíná mít problémy. Manželka mu byla nevěrná a jeho firma BioGen by už konečně potřebovala nějaký velký komerční úspěch. Rick doufá, že by jí k němu mohly dopomoci buňky Franka Burneta, jež BioGen vlastní. Frankovo tělo totiž produkovalo silné protirakovinové chemické látky. Ve chvíli, kdy je BioGenu tzv. Burnetova buněčná linie odcizena, se Rick Diehl snaží buňky i za cenu násilí znovu získat - ať už z těla Franka Burneta, či z těla některého z jeho potomků… Josh Winkler, zaměstnanec » ... a dál?

Produkt Michael Crichton: Příští

Michael Crichton: Příští - parametry

Název produktu: Michael Crichton: Příští
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 239 Kč
Maximální cena: 239 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Příští - Michael Crichton. Zatímco ve svém předchozím románu Říše strachu se Michael Crichton zabýval globálním oteplováním, v thrilleru Příští si vzal na mušku další téma dneška - věnuje se nejrozmanitějším problémům spojeným s bouřlivým rozvojem genetiky. Poukazuje na absurditu soudního hodnocení genetických otázek, kritizuje způsoby financování vědeckého výzkumu a s mrazivou ironií popisuje to, jak se daného tématu bez skrupulí zmocňují masová média.Ukázka z textuOběhl sanitku dozadu a po chvilce úsilí se mu povedlo dveře otevřít. Muž v plášti ležel na boku a krvácel z úst. Jamie ležel pod ním a křičel. Dave vytáhl bílý plášť ven a shodil ho na ulici. Pak se vrátil pro Jamieho, naložil si ho na záda a utíkal s ním zpátky domů. Jamie se zeptal: "Udělali ti něco?" Dave měl ucho pořád v puse. Vyplivl ho do dlaně. "Ne." "Co to máš v ruce?" Dave otevřel pěst. "Ucho." "Br! Fúúúj!" "Ukousnul jsem mu ucho. Byl zlej. Ublížil ti." "Blé!" Před sebou viděli, jak všichni stojí před jejich domem. Henry, Lynn a ti noví také. Dave postavil Jamieho na zem a ten se rozběhl k rodičům. Dave čekal, že ho jeho matka Lynn utěší, ale ta se starala jen o Jamieho. Bylo mu z toho smutno. Pustil na zem ucho, které držel. Všichni se kolem něj motali, ale nikdo se ho nedotkl, nikdo mu nezabořil prsty do srsti. Byl smutnější a smutnější. Publikace: Příští - Michael Crichton. Rick Diehl začíná mít problémy. Manželka mu byla nevěrná a jeho firma BioGen by už konečně potřebovala nějaký velký komerční úspěch. Rick doufá, že by jí k němu mohly dopomoci buňky Franka Burneta, jež BioGen vlastní. Frankovo tělo totiž produkovalo silné protirakovinové chemické látky. Ve chvíli, kdy je BioGenu tzv. Burnetova buněčná linie odcizena, se Rick Diehl snaží buňky i za cenu násilí znovu získat - ať už z těla Franka Burneta, či z těla některého z jeho potomků… Josh Winkler, zaměstnanec BioGenu, nechtěně na svém bratrovi vyzkouší účinky tzv. dozrávacího genu. Zdá se, že gen dokáže člověka po všech stránkách napravit, a Josh začíná uvažovat o tom, že by svůj objev zpeněžil. Brzy se však ukáže, že gen nemá jen pozitivní dopady… Zatímco ve svém předchozím románu Říše strachu se Michael Crichton zabýval globálním oteplováním, v thrilleru Příští si vzal na mušku další téma dneška - věnuje se nejrozmanitějším problémům spojeným s bouřlivým rozvojem genetiky. Důrazně poukazuje na absurditu soudního hodnocení genetických otázek, a to hlavně v oblasti patentového práva, kritizuje způsoby financování vědeckého výzkumu a s mrazivou ironií popisuje to, jak se daného tématu bez skrupulí zmocňují nejrozmanitější masová média. Knižní klub - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná s přebalem matná - 416 str. - ISBN: 80-242-2033-4 - Kniha Michael CrichtonKnižní klub 2007Kniha, čeština, 416 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.