Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Michael C. Ford: Poslední z králů

Próza - beletrie

Michael C. Ford: Poslední z králů cena od 0 Kč

Michael C. Ford: Poslední z králů

Hodnocení: 1x
  • 4

Další z historických románů M. C. Forda, stejně úchvatný jako Deset tisíc a plný heroických bitevních scén, je výmluvnou ukázkou autorova vypravěčského umu a historické erudice. Vypráví strhující příběh o dávném světě - příběh, v němž před očima plasticky vyvstává postava jednoho z největších válečníků v historii ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Michael C. Ford: Poslední z králů - parametry

Název produktu: Michael C. Ford: Poslední z králů
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Další z historických románů M. C. Forda, stejně úchvatný jako Deset tisíc a plný heroických bitevních scén, je výmluvnou ukázkou autorova vypravěčského umu a historické erudice. Vypráví strhující příběh o dávném světě - příběh, v němž před očima plasticky vyvstává postava jednoho z největších válečníků v historii lidstva, muže, jenž se pokoušel uplatnit svůj nárok na plášť Alexandra Velikého a ve válečném tažení proti rostoucí moci Říma sjednotit národy starověké řecké říše.

Největším nepřítelem republiky, jemuž kdy Římané museli čelit, nebyli Gótové ani Hunové, ba dokonce ani legendární Hannibal, ale divoký a nesmírně nadaný král, vládnoucí říši na březích vzdáleného Černého moře: Mithridatés VI. Eupator z Pontu. V jedenácti letech Mithridatés zdědil nevelké horské království obývané divokými kmeny, jemuž namísto něho vládla jeho zpustlá matka. On sám se k moci prodral ve svých jedenadvaceti a záhy prokázal, že je vojenský génius, takže znesvářené poddanské kmeny sjednotil pod svou vládu. Poněvadž v této oblasti světa měla dobyvatelské zájmy i říše římská, nevyhnutelně muselo dojít ke krvavému konfliktu. Po více než čtyřicet let Řím vysílal své největší generály, aby Mithridata zkrotili a získali alespoň zdánlivou moc nad jeho říší; římská vojska však od tohoto úskočného a nemilosrdného krále utrpěla řadu zničujících porážek. Pokaždé, když se Řím prohlásil za vítěze, Mithridatés svůj neúspěch nepovažoval za nic jiného než za strategický ústup, takže netrvalo dlouho a s divým pokřikem se vrátil do boje a přivedl armádu ještě silnější než dříve. Autor : Michael C. Ford, Druh sortimentu : Kniha, Poslední z králů, Jazyk : Čeština, Počet stran : 432 Kniha,2005


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.