Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Michael Albert: Partekon

Učebnice/Odborná literatura

Michael Albert: Partekon

Hodnocení: 1x
  • 4

Dnes už svým způsobem legendární vize, která má být ekonomicko-společenskou alternativou k nevyhovujícímu a kritizovanému kapitalismu. Partekonisté jsou v jistém slova smyslu ekonomičtí filozofové, stavějící svůj ideál na principech rovnosti, solidarity, diverzity a participativního self-managementu. Součinnost dvou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78788

Jaké má kniha
Partekon
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Michael Albert: Partekon

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 372 Kč

Má-li být alternativní vize skutečně seriozní, musí načrtnout nové instituce odlišující se od těch stávajících. Tyto nové instituce by měly zajišťovat výrobu, alokaci a spotřebu přinejlepším stejně dobře jako jejich protějšky v kapitalismu,tržním socialismu, socialismu s centrálním plánováním a bioregionalismu. Neměly by ale vyvolávat třídní rozdíly ani zavádět vládu jedné třídy nad druhou. A měly by podporovat a nikoli mařit spravedlnost, diverzitu, solidaritu a možnost řízení sebe sama neboli self-management. » ... a dál?

Produkt Michael Albert: Partekon

Michael Albert: Partekon - parametry

Název produktu: Michael Albert: Partekon
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 372 Kč
Maximální cena: 372 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dnes už svým způsobem legendární vize, která má být ekonomicko-společenskou alternativou k nevyhovujícímu a kritizovanému kapitalismu. Partekonisté jsou v jistém slova smyslu ekonomičtí filozofové, stavějící svůj ideál na principech rovnosti, solidarity, diverzity a participativního self-managementu. Součinnost dvou základních jednotek spotřebitel-pracující a s ní nerozlučně spjaté otázky a řešení alokace se snaží vybalancovat tak, aby jedna nefungovala na úkor druhé a vznikl tak efektivnější a pro všechny zúčastněné příjemnější a spravedlivější systém s pozitivním vlivem na morálku a celkovou atmosféru ve společnosti jako celku. Zajímavý ekonomický model pro každého, kdo si přeje redukovat hierarchii ve společnosti na minimum a přitom maximálně zvýšit rovné příležitosti a odpovědnost každého člena za vlastní osud. Partekonisté v něm vidí ideální model anarchistické ekonomické vize.

Podnětný, pečlivě odůvodněný a zarytě provokativní popis toho, jak bychom

se mohli osvobodit od ekonomické nespravedlnosti. Howard ZinnPodtitul: Život po kapitalismuAutor: Michael AlbertRok vydání­: 2012Vazba: Brožovaná bez přebalu leskláISBN: 978-80-87148-31-0Počet stran: 400Rozměry: 250,0 x 178,0 x 19,0 Anotace: Má-li být alternativní vize skutečně seriozní, musí načrtnout nové instituce odlišující se od těch stávajících. Tyto nové instituce by měly zajišťovat výrobu, alokaci a spotřebu přinejlepším stejně dobře jako jejich protějšky v kapitalismu,tržním socialismu, socialismu s centrálním plánováním a bioregionalismu. Neměly by ale vyvolávat třídní rozdíly ani zavádět vládu jedné třídy nad druhou. A měly by podporovat a nikoli mařit spravedlnost, diverzitu, solidaritu a možnost řízení sebe sama neboli self-management. Abychom tohoto cíle dosáhli, navrhujeme systém nazvaný participativní ekonomika.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.