Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Mezinárodní ekonomie

Učebnice/Odborná literatura

Mezinárodní ekonomie

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Srozumitelná publikace určená studentům VŠ i široké veřejnosti se soustředí na základní pojmy a vztahy mezinárodní ekonomie, věnuje se problematice mezinárodního obchodu, pohybu výrobních faktorů, obchodní politiky, měnového kurzu, vnější ekonomické rovnováhy a mezinárodního měnového systému. Lépe se zorientujete ve ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85575
skladem

Jaké má kniha
Mezinárodní ekonomie
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Mezinárodní ekonomie

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 203 Kč

Srozumitelná publikace je určena především studentům vysokých škol ekonomického zaměření. Uznávaní autoři z VŠE v Praze se v knize soustředí na základní pojmy a vztahy mezinárodní ekonomie, a text je proto vhodný i pro čtenáře bez ekonomického vzdělání. Seznámíte se zejména s problematikou mezinárodního obchodu, pohybu výrobních faktorů, obchodní politiky, měnového kurzu, vnější ekonomické rovnováhy a mezinárodního měnového systému. Budete se umět lépe orientovat ve složitých problémech současného světa, činit » ... a dál?

Produkt Mezinárodní ekonomie

Mezinárodní ekonomie - parametry

Název produktu: Mezinárodní ekonomie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 203 Kč
Maximální cena: 237 Kč
Ušetríte až: 34 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Srozumitelná publikace určená studentům VŠ i široké veřejnosti se soustředí na základní pojmy a vztahy mezinárodní ekonomie, věnuje se problematice mezinárodního obchodu, pohybu výrobních faktorů, obchodní politiky, měnového kurzu, vnější ekonomické rovnováhy a mezinárodního měnového systému. Lépe se zorientujete ve složitých problémech současného světa a vyvarujete se zbytečných chyb. Autoři jsou přední experti tohoto oboru z VŠE v Praze. O autorovi Doc. PhDr. Pavel Neumann, Ph.D.Je absolventem Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, v letech 1981-1990 na UK vyučoval. Od roku 1991 působí na katedře světové ekonomiky Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze, kde byl v roce 2006 jmenován docentem. V letech 1997-2004 dále vyučoval na Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. V odborné oblasti se kromě obecných otázek světového hospodářství a mezinárodní ekonomie zabývá komparací ekonomických systémů nejvyspělejších zemí, kde se specializuje na ekonomiku a hospodářskou politiku USA. Je autorem řady statí, učebných textů či spoluautorem monografií na uvedené téma a spoluřešitelem grantových úkolů k regionální i globální problematice světové ekonomiky.Ing. Pavel Žamberský, Ph.D.V současné době působí jako odborný asistent na katedře světové ekonomiky Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze. Přednáší zde kurzy Mezinárodní ekonomie I a II. V roce 2003 obhájil disertační práci na téma vnější ekonomické rovnováhy České republiky. V letech 2004-2006 pracoval ve firmách se zahraničním vlastníkem jako finanční analytik a posléze v pozici finančního ředitele německé firmy Schwan Stabilo se sídlem v Českém Krumlově. Dlouhodobě se zabývá problematikou mezinárodního obchodu, měnového kurzu a vnější rovnováhy. V roce 2001 obdržel Cenu za publikační činnost studentů doktorského studia, v roce 2002 Cenu Josefa Hlávky pro nejlepší studenty českých vysokých škol.Ing. Martina Jiránková, Ph.D. Vystudovala ekonomiku zahraničního obchodu na obchodní fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. V současnosti pracuje jako odborná asistentka na katedře světové ekonomiky Vysoké školy ekonomické v Praze, kde se zabývá mezinárodní ekonomií. Je řešitelkou výzkumného projektu týkající se úlohy národního státu v období globalizace. Z obsahu O autorech 9Předmluva 111. Teorie mezinárodního obchodu 131.1 Merkantilisté 141.1.1 Historický kontext 141.1.2 Aktivní obchodní bilance jako zdroj bohatství národa 141.1.3 Thomas Mun (1571-1641) 151.2 Klasická politická ekonomie a mezinárodní obchod 161.2.1 David Hume (1711-1776) a teorie mezinárodního obchodu 161.2.2 Princip absolutní výhody 171.2.3 Princip komparativní výhody 201.2.4 Relativní cena 221.3 Neoklasická ekonomie a mezinárodní obchod 231.3.1 Heckscherův a Ohlinův model 231.3.2 Stolperův a Samuelsonův teorém o změně světových cen 251.3.3 Teorém o vyrovnávání cen výrobních faktorů 261.3.4 Rybczynského efekt a změna relativní vybavenosti 271.3.5 Leontief a


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.