Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Mervyn Cooke: Dějiny filmové hudby

Knihy

Mervyn Cooke: Dějiny filmové hudby

Hodnocení: 1x
  • 4

Dějiny filmové hudby - Mervyn Cooke . Tato publikace je moderním a čtivým úvodem do studia hlavních trendů ve filmové hudbě od éry němého filmu až do současnosti. Na rozdíl od některých předešlých zpracování tohoto tématu se nezaměřuje jen na dominantní model hollywoodského přístupu k filmové hudbě, ale nabízí i ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Mervyn Cooke: Dějiny filmové hudby koupíte i tady

Specifikace Mervyn Cooke: Dějiny filmové hudby

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 472 Kč

Tato publikace je moderním a čtivým úvodem do studia hlavních trendů ve filmové hudbě od éry němého filmu až do současnosti. Na rozdíl od některých předešlých zpracování tohoto tématu se nezaměřuje je ... a dál?

Produkt Mervyn Cooke: Dějiny filmové hudby

Mervyn Cooke: Dějiny filmové hudby - parametry

Název produktu: Mervyn Cooke: Dějiny filmové hudby
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 472 Kč
Maximální cena: 590 Kč
Ušetríte až: 118 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dějiny filmové hudby - Mervyn Cooke . Tato publikace je moderním a čtivým úvodem do studia hlavních trendů ve filmové hudbě od éry němého filmu až do současnosti. Na rozdíl od některých předešlých zpracování tohoto tématu se nezaměřuje jen na dominantní model hollywoodského přístupu k filmové hudbě, ale nabízí i několik exkurzů do její podoby v rámci národních kinematografií (Velká Británie, Francie, Indie, Itálie, Japonsko, Sovětský svaz). Autor se ovšem vyhýbá prvoplánovému výčtu jednotlivých položek, ale snaží nabídnout i jiná hlediska na téma filmové hudby, např. z pohledu žánrů, typu produkce a kritického přijetí, v rámci nichž podrobněji analyzuje vztah obrazové a zvukové stopy na příkladech vybraných snímků. Vedle hlavního proudu, jenž tvoří celovečerní hrané filmy, se autor ve zvláštních kapitolách věnuje také hudbě v dokumentární tvorbě, animovaném filmu či žánru filmového muzikálu. Reflektuje také užití vážné hudby a pop-music ve filmových dílech a jejich vzájemné inspirace. Autor kombinuje odborné znalosti z hudební teorie dějin s praxí hudební skladby, jimž dává formu čtivého populárně naučného textu s širokými přesahy. Dějiny filmové hudby - Mervyn Cooke od nakladatelství v kategorii | Hobby | Hudba za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz První česká studie v této edici se věnuje mnohavrstevnatému snímku Petera Greenawaye, který byl po svém uvedení podroben nejrůznějším interpretacím. Autor se proto rozhodl hledat klíč ke čtení tohoto filmu od základních stavebních prvků (mizanscéna, kamera, střih,hudba), přes odkazy k jinům dílů a kontextům. Dále se věnuje některým dalším autorem deklarovaným motivům.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.