Srovnání cen » Krása, zdraví a léky » Léky » Srovnání cen Maxi-Kalz 1000 mg 10 tablet

Léky

Maxi-Kalz 1000 mg 10 tablet

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Kalciový přípravek. Skupina HVLP, Soli a ionty pro p.o. i parent.aplikaci složení - (zpravidla) účinné látky Calcii carbonas 1250 mg (odpovídá 500 mg vápníku) v 1 šumivé tabletě Maxi-Kalz 500. Calcii carbonas 2500 mg (odpovídá 1000 mg vápníku) v 1 šumivé tabletě Maxi-Kalz 1000. složení - pomocné látky Kyselina ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.29667
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Maxi-Kalz 1000 mg 10 tablet koupíte i tady

Specifikace Maxi-Kalz 1000 mg 10 tablet

Kategorie Léky
Výrobce Viatris Pharma
Nejnižší cena 48 Kč

Ke krytí zvýšené potřeby vápníku v období růstu, v těhotenství a době kojení. ... a dál?

Produkt Maxi-Kalz 1000 mg 10 tablet

Maxi-Kalz 1000 mg 10 tablet - parametry

Název produktu: Maxi-Kalz 1000 mg 10 tablet
Výrobce: Viatris Pharma
Minimální cena: 48 Kč
Maximální cena: 71 Kč
Ušetríte až: 23 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Kalciový přípravek. Skupina HVLP, Soli a ionty pro p.o. i parent.aplikaci složení - (zpravidla) účinné látky Calcii carbonas 1250 mg (odpovídá 500 mg vápníku) v 1 šumivé tabletě Maxi-Kalz 500.

Calcii carbonas 2500 mg (odpovídá 1000 mg vápníku) v 1 šumivé tabletě Maxi-Kalz 1000.

složení - pomocné látky Kyselina citronová, natrium-cyklamát, dihydrát sodné soli sacharinu, Maxi-Kalz 500 - oranžová žluť, pomerančové aroma, Maxi-Kalz 1000 - citronové aroma.

indikační skupina Soli a ionty. Kalciový přípravek.

charakteristika Přípravek obsahuje vápník ve formě vhodné k podávání ústy. Dostatečný přísun vápníku je nutný pro růst kostí a zubů a pro normální funkci buněčných membrán, nervů a svalů. Vápník se používá i při léčbě některých alergických stavů. Běžná denní potřeba vápníku se pohybuje mezi 500-1500 mg.

indikace nebo použití (parafarm.) Přípravek se používá bez doporučení lékaře ke krytí zvýšené potřeby vápníku v období růstu, v těhotenství a době kojení. Na doporučení lékaře se používá jako součást léčby u řidnutí kostí (osteoporózy) a měknutí kostí (osteomalácie), u patologicky zvýšené propustnosti kapilár při alergických reakcích, jako podpůrná léčba spazmofilie (zvýšená nervová dráždivost se sklonem ke křečím svalstva), tetanického syndromu a urychluje též hojení zlomenin. Přípravek mohou užívat dospělí i děti. Maxi-Kalz je vhodný i pro diabetiky.

kontraindikace Přípravek se nesmí užívat při zvýšené hladině vápníku v krvi např. při zvýšené činnosti příštitných tělísek, hypervitaminóze D, při nádorech s odvápňováním kostí, při ledvinných a močových kamenech (nefrolitiáza, urolitiáza), abnormálním ukládání vápníku do tkání např. ukládání vápníku do ledvin, těžkém selhávání ledvin a při přecitlivělosti na některou ze složek přípravku.

nežádoucí účinky V ojedinělých případech se může objevit nevolnost, bolest břicha, zácpa, říhání a nadměrný odchod střevních plynů. Dlouhodobé užívání nepřiměřeně vysokých dávek může vést k nadměrným hladinám vápníku v krvi a moči, s rizikem poškození ledvin a s nebezpečím snížení hladiny fosfátů v krvi. Při delším užívání je nutné, aby lékař sledoval koncentraci vápníku v moči, eventuelně v krvi. V ojedinělých případech se mohou vyskytnout reakce z přecitlivělosti na vápník (zčervenání, kopřivka, otoky). Při výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku neprodleně poraďte s lékařem.

interakce Účinky přípravku Maxi-Kalz a jiných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Vápník může zvyšovat účinek a zhoršovat snášenlivost léků proti srdečnímu selhávání (digoxin a jiné kardioglykosidy). Může být oslabena účinnost léčiv ze skupiny blokátorů kalciového kanálu. Maxi-Kalz se nesmí užívat ve stejnou dobu s perorálně podávanými přípravky železa, s fluoridem sodným a tetracyklinovými antibiotiky, protože snižuje vstřebávání těchto léčiv. V případě současného užívání těchto léčiv je třeba dodržet minimálně tříhodinový časový odstup mezi aplikacemi. Při současném užívání přípravků s obsahem v


Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.