Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Martyn Waites: Žena v černém - Anděl smrti

Próza - beletrie

Martyn Waites: Žena v černém - Anděl smrti

Hodnocení: 1x
  • 4

Je podzim 1940, zuří druhá světová válka a na města Velké Británie dopadají německé bomby. Domy se hroutí, lidé umírají… Rodiče se loučí s dětmi a posílají je z Londýna na venkov, kde by pro ně mělo být bezpečněji. Skupinka školáků doprovázená dvěma učitelkami je ubytována ve starém, osamělém, zchátralém ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Žena v černém - Anděl s..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Martyn Waites: Žena v černém - Anděl smrti koupíte i tady

Specifikace Martyn Waites: Žena v černém - Anděl smrti

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 139 Kč

Na Londýn prší bomby, ale ve starém domě číhá daleko větší nebezpečí… Volné pokračování slavného duchařského bestselleru Susan Hillové, Žena v černém Je podzim 1940, zuří druhá světová válka a na měs ... a dál?

Produkt Martyn Waites: Žena v černém - Anděl smrti

Martyn Waites: Žena v černém - Anděl smrti - parametry

Název produktu: Martyn Waites: Žena v černém - Anděl smrti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 139 Kč
Maximální cena: 249 Kč
Ušetríte až: 110 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Je podzim 1940, zuří druhá světová válka a na města Velké Británie dopadají německé bomby. Domy se hroutí, lidé umírají… Rodiče se loučí s dětmi a posílají je z Londýna na venkov, kde by pro ně mělo být bezpečněji. Skupinka školáků doprovázená dvěma učitelkami je ubytována ve starém, osamělém, zchátralém domě poblíž nevlídného močálu. Cesta k němu vede po přílivem zaplavované hrázi s podivným jménem Devět životů…

Měli by tu být sami, ale brzy se ukáže, že tady na ně někdo - nebo něco? - čeká. Tajemné náznaky záhy přerostou ve smrtelné nebezpečí.

"Kdykoliv ji někdo spatří, zemře dítě," tvrdí venkovský stařec, který však není zdaleka tak pomatený, jak se zdá.

Jaká děsivá síla číhá v Domě u Úhořího močálu, aby si vzala to, po čem už nekonečná léta touží?

Chystá se rovněž filmové zpracování tohoto příběhu, v režii Toma Harpera. Hlavních rolí se ujali Helen McCrory (Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a relikvie smrti, Skyfall) či Jeremy Irvine (Válečný kůň, Koleje osudu, Nadějné vyhlídky). Scénárista Jon Croker má na kontě první Ženu v černém či několik dílů Harryho Pottera. Premiéra plánována v roce 2015. Na Londýn prší bomby, ale ve starém domě číhá daleko větší nebezpečíÚryvekZápach ji udeřil s takovou silou, až zavrávorala. Vzduch těžký vlhkostí, hnilobou a rozkladem prostupoval samotné základy domu. Rukou si zakryla ústa i nos a snažila se nedýchat. Cítila, že i za tu kratičkou dobu, kterou tu strávila, se jí pach vsákl do noční košile a do všech pórů.

Byla to obrovská místnost, která nejspíš zabírala plochu pod celým přízemím domu. Kamenné zdi pokryté mechem se drolily a na mokrou podlahu po nich stékala tenkými čúrky voda, v jejíchž odlescích získávala místnost ve světle svíčky přízračný nazelenalý nádech. Stál tam bezpočet regálů a polic, všechny plné nejrůznějších krabic a beden. Některé měly odklopená víka a všechny byly plné vlhkých zaprášených věcí, zašlých vzpomínek na předchozí obyvatele domu. Zdálo se ale, že je tady Eva sama. Pomalu a opatrně odtáhla ruku od obličeje, dlaní zastínila plamen, zdvihla svíčku, aby ozářila prostor, a pokročila k policím. Krabice byly mokré a plesnivé. Jednu otevřela a nahlédla dovnitř. Uviděla změť papírů a hromadu zmuchlaných šatů prožraných moly. Vrátila víko nazpátek a nakoukla do další krabice. Ta byla plná starých hraček, začernalých a zničených vlhkem. Obličeje starodávných panenek na ni zíraly slepýma očima a usmívaly se prázdnými úsměvy. Pod nimi vykukoval dřevěný rám. Látka, kterou byl potažený, shnila a zčernala a z původních barev zůstalo jen pramálo, ale Eva přesto poznala, co má před sebou. Loutkové divadlo. S pocitem smutku a lítosti i teď přiklopila víko. Bylo to pro ni jakýmsi symbolem konce dětství. Vedle krabice s hračkami zahlédla něco velmi zajímavého - fonograf. Natáhla ruku a dotkla se starého zrezivělého přístroje. Takhle se tedy dřív zachycovaly zvuky? Zkusmo pohnula vypínačem ke straně a čekala. Nic se nestalo. Ležely tady také válečky, každý měl po


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.