Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Martina Šuláková, Jan Kolba: Nemajetková újma způsobená protiprávním výkonem veřejné moci

Učebnice/Odborná literatura

Martina Šuláková, Jan Kolba: Nemajetková újma způsobená protiprávním výkonem veřejné moci

Hodnocení: 1x
  • 4

Nemajetková újma způsobená protiprávním výkonem veřejné moci - Martina Šuláková, Jan Kolba . Od 27. 4. 2006 je v České republice možno požadovat přiměřené zadostiučinění za nemajetkovou újmu, k jejímuž vzniku došlo v důsledku protiprávního (nezákonného) výkonu veřejné moci. Autoři se v publikaci věnují především ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Nemajetková újma způsob..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Martina Šuláková, Jan Kolba: Nemajetková újma způsobená protiprávním výkonem veřejné moci koupíte i tady

Specifikace Martina Šuláková, Jan Kolba: Nemajetková újma způsobená protiprávním výkonem veřejné moci

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 256 Kč

Od 27. 4. 2006 je v České republice možno požadovat přiměřené zadostiučinění za nemajetkovou újmu, k jejímuž vzniku došlo v důsledku protiprávního (nezákonného) výkonu veřejné moci. Autoři se v publik ... a dál?

Produkt Martina Šuláková, Jan Kolba: Nemajetková újma způsobená protiprávním výkonem veřejné moci

Martina Šuláková, Jan Kolba: Nemajetková újma způsobená protiprávním výkonem veřejné moci - parametry

Název produktu: Martina Šuláková, Jan Kolba: Nemajetková újma způsobená protiprávním výkonem veřejné moci
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 256 Kč
Maximální cena: 360 Kč
Ušetríte až: 104 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nemajetková újma způsobená protiprávním výkonem veřejné moci - Martina Šuláková, Jan Kolba . Od 27. 4. 2006 je v České republice možno požadovat přiměřené zadostiučinění za nemajetkovou újmu, k jejímuž vzniku došlo v důsledku protiprávního (nezákonného) výkonu veřejné moci. Autoři se v publikaci věnují především tomuto relativně mladému právnímu institutu, a to zejména z pohledu judikatury českých nejvyšších soudních instancí a praxe Evropského soudu pro lidská práva. Autoři se snaží najít a poskytnout odpovědi na řadu otázek spojených s dosti neuchopitelnou podstatou nemajetkové újmy a podat určitá vodítka ke stanovení alespoň přibližně přiměřeného zadostiučinění. K osvětlení výkladu přitom nabízí velké množství názorných příkladů, ať už uměle vytvořených či převzatých z rozhodovací praxe soudů. Publikace obsahuje nejprve obecné zamyšlení nad koncepcí odpovědnosti státu za újmu (ať už majetkové či nemajetkové povahy) a nad promítnutím těchto základních východisek do interpretace a aplikace dotčených právních předpisů (zejména zákona č. 82/1998 Sb.). Následuje pasáž věnovaná koncepci nemajetkové újmy a jejího zadostiučinění (satisfakce), a to nejen z pohledu uvedeného zákona, ale i ve vztahu k obecným právním předpisům, zejména pak k novému občanskému zákoníku. Ve druhé polovině publikace se autoři intenzivně věnují rozboru pojmů nezákonné rozhodnutí a nesprávný úřední postup, a to právě ve vazbě na způsobenou újmu nemajetkové povahy. Zvláštní pozornost je v tomto ohledu věnována tzv. průtahům v řízení, „nezákonnému“ trestnímu stíhání a „nezákonnému“ omezení osobní svobody. Poslední pasáže se dotýkají jednak časových souvislostí (zejména otázky promlčení), jednak některých důležitých otázek procesních. Publikace je určena široké právnické veřejnosti, tj. studentům právnických fakult, advokátům a případně i soudcům. Autoři se rovněž snažili, aby byl výklad přístupný a srozumitelný i neprávníkům, kterých se může protiprávní výkon veřejné moci osobně dotýkat. Nemajetková újma způsobená protiprávním výkonem veřejné moci - Martina Šuláková, Jan Kolba od nakladatelství v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.