Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Martina Pachmanová: Zrození umělkyně z pěny limonády

Knihy naučná literatura

Martina Pachmanová: Zrození umělkyně z pěny limonády

Hodnocení: 1x
  • 4

Zrození umělkyně z pěny limonády – Genderové kontexty české moderní teorie a kritiky umění - Martina Pachmanová. Při formování českého moderního umění hrály vztahy mezi pohlavími a sexuální odlišnost významnou, byť do nedávné doby přehlíženou úlohu. Debaty o sexualitě, ženské otázce a starých i moderních podobách ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89203
skladem

Jaké má kniha
Zrození umělkyně z pěny..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Martina Pachmanová: Zrození umělkyně z pěny limonády koupíte i tady

Specifikace Martina Pachmanová: Zrození umělkyně z pěny limonády

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 263 Kč

Kniha nastiňuje zdroje populárních názorů na pohlavní podmíněnost umění, zasazuje je do kontextu vývoje na dobové výtvarné scéně a v neposlední řadě vyzdvihuje význam myšlenek některých málo známých píšících ženských osobností. ... a dál?

Produkt Martina Pachmanová: Zrození umělkyně z pěny limonády

Martina Pachmanová: Zrození umělkyně z pěny limonády - parametry

Název produktu: Martina Pachmanová: Zrození umělkyně z pěny limonády
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 263 Kč
Maximální cena: 400 Kč
Ušetríte až: 137 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Zrození umělkyně z pěny limonády – Genderové kontexty české moderní teorie a kritiky umění - Martina Pachmanová. Při formování českého moderního umění hrály vztahy mezi pohlavími a sexuální odlišnost významnou, byť do nedávné doby přehlíženou úlohu. Debaty o sexualitě, ženské otázce a starých i moderních podobách femininity a maskulinity, které se v českém prostředí stejně jako jinde v Evropě začaly rozvíjet již v šedesátých letech 19. století a kulminovaly po fin de siecle, se výrazně propsaly nejen do umění, ale rovněž do jeho recepce a interpretace. Množství textů věnujících se otázkám pohlaví a umění, které byly publikovány v českém prostředí v době zrodu a formování modernismu, je i z dnešního pohledu ohromující. Tato kniha zachycuje jen část z nich, avšak i z nich je patrné, že dobový umělecký a umělecko-kritický diskurz byl silně genderově podmíněn. Kniha nastiňuje zdroje populárních názorů na pohlavní podmíněnost umění, zasazuje je do kontextu vývoje na dobové výtvarné scéně a v neposlední řadě vyzdvihuje význam myšlenek některých málo známých píšících ženských osobností. Grafickou podobu knihy navrhla Barbora Toman Tylová. Zrození umělkyně z pěny limonády – Genderové kontexty české moderní teorie a kritiky umění - Martina Pachmanová od nakladatelství UMPRUM v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.